Pokyčiai rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

2016-08-31
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Pokyčiai rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui.

Šiuos pasikeitimus lėmė doc. dr. N. Radavičienės apsisprendimas grįžti tęsti mokslinį ir pedagoginį darbą VU Filosofijos fakultete. Doc. dr. N. Radavičienė teigia norinti savo brandžiausius metus skirti mažiau įtemptam dėstytojos darbui, tačiau ir toliau ketina prisidėti prie studijų proceso strateginių pertvarkų. „Esu dėkingas docentei už palaikymą rinkimų laikotarpiu, ištvermę nelengvais strateginių reformų inicijavimo metais ir linkiu kūrybinio bei pedagoginio džiaugsmo toliau ugdant mūsų akademinį jaunimą. Jos patirtis ir geranoriškas bendradarbiavimas bus labai vertingi naujajam studijų prorektoriui perimant ir tęsiant pradėtus darbus“, – pristatydamas pasikeitimus sakė rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Naujasis studijų prorektorius savo pagrindiniu darbo tikslu laiko pradėtos rektoriaus programos įgyvendinamų darbų tąsą. „Man patikėtas pareigas vertinu kaip prasmingą asmeninį ir profesinį iššūkį. Šiuo metu universitete svarbiausia susitelkti į studijų kokybės augimą ir tvarią tarptautinių studijų plėtrą, kuri leistų konkuruoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Universiteto centrinės administracijos ir konkrečiai Studijų departamento pertvarkos išvakarėse didžiausias iššūkis susijęs su veiklomis, orientuotomis į pridėtinės vertės kūrimą. Tai būtų paradigminis lūžis universitete, kuris ir vadybos požiūriu skatintų peržiūrėti Studijų departamento funkcijas, jų tikslingumą, siekti glaudesnio dialogo su padaliniais“, – apie savo tikslus kalba doc. dr. V. Jaskūnas.

Naujasis studijų prorektorius VU dirba jau 19 metų, per juos sukaupė nemažai administracinio ir ekspertinio darbo studijų srityje patirties. Doc. dr. V. Jaskūnas prisidėjo prie Orientalistikos centro Azijos studijų kūrimo ir daugelį metų vadovavo Azijos studijų programos komitetui, porą metų priklausė VU Studijų komitetui, 10 metų dalyvauja išorinėse ekspertizėse, yra studijų programų Lietuvoje ir užsienyje ekspertinių komisijų narys, Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) ekspertas, Studijų vertinimo komisijos prie SKVC narys, dalyvavo rengiant naujojo Mokslo ir studijų įstatymo poįstatyminius aktus.

Studijų prorektorius pagal VU statutą atskaitingas ir atsakingas rektoriui, dalyvauja Senato posėdžiuose patariamojo balso teise. Jis vadovauja rektoriaus jam pavestai, šiuo atveju – studijų sričiai, perima su šia sritimi susijusią dalį įgaliojimų. Prorektoriaus įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencijos ir įgaliojimų trukme.

Informacijos ir ryšių su visuomene skyrius | 2016-08-31

Šaltinis: VU naujienos 
http://naujienos.vu.lt/studijos/pokyciai-rektoriaus-komandoje-studiju-prorektoriaus-pareigas-eis-doc-dr-valdas-jaskunas/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos