Islamo specialistė: „Koranas draudžia seksualinę prievartą“

2016-01-20
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Islamo specialistė: „Koranas draudžia seksualinę prievartą“

Milijonai pabėgėlių iš karo nuniokotų kraštų traukia į Europą, tačiau pastaruoju metu pasitaiko vis daugiau atvejų, kai atvykėliai masiškai prievartauja moteris. Ekspertai sako, kad europiečiai nesupranta islamo civilizacijos, kuriai visiškai svetimos mūsų vertybės. „Labai aiškiai pačiame Korane, kuris yra pirminis teisės šaltinis, pabrėžiama, kad vyras yra virš moters. Kas yra žodis „virš“, mes dabar galim tik spėlioti ir interpretuoti“, – teigia Maritana Larbi.

Pasak Islamo specialistės M. Larbi, europiečių apsinuoginimai musulmonus provokuoja. Save gerbiančio religingo musulmono šeimoje moteris gatvėje privalo būti pasipuošusi džilbabu, hidžabu ir burka. Tai reikalinga tam, kad netrukdytų kitiems vyrams mąstyti ir dirbti.

„Moteris visu pirma turi būti apsidengusi. Tai reiškia, kad jos apranga turi atitikti visus standartus. Ir ne tik apranga, bet ir skara, kuri vadinasi „hidzep“. Tai yra tam tikra širma, kuri tą moterį uždengia nuo vyro. Moteris turi ne tiek save apsaugoti, kiek apsaugoti vyrą, kad jis negeistų“, – sako M. Larbi.

Tačiau namuose musulmono žmona jau gali nusimesti visus savo apdarus ir vilioti vyrą. „Moteris turi klausyti vyro. Moteris neturi teisės išeiti iš namų neatsiklaususi savo vyro. Ji negali savo mamos aplankyti neatsiklaususi vyro“, – KK2 žurnalistams pasakojo islamo specialistė.

Anot M. Larbi, musulmonai, išvydę merginą su trumpu sijonu ir dar rūkančią, pradeda manyti, kad yra lengvai prieinama: „Kai pamato pas mus Europoje, tai iškart galbūt ir leidžia sau galvoti, kad ji yra lengvai prieinama ir dabar aš galiu su ja daryti ką noriu“.

Tačiau yra vienas „bet”. Koranas draudžia bet kokią seksualinę prievartą. „Tai yra didžiausia nuodėmė. Per prievartą nieko negali būti – nei santuoka, nei lytiniai santykiai. Aišku, kad tokie dalykai yra, bet Korane kaip tik labai griežtai pasakyta, kad moteris yra vyrui kaip dirva ir prie jos reikia prieiti pasiruošus“, – teigia M. Larbi.

Visą išskirtinį interviu su islamo specialiste M. Larbi žiūrėkite 2016-01-18 laidoje KK2 per LNK televiziją.

Šaltinis: LRYTAS.LT / 2016-01-18

Prieiga per internetą: http://zmones.lrytas.lt/tv-antena/islamo-specialiste-koranas-draudzia-seksualine-prievarta.htm 

Laidos įrašas: http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/kk2-15/ziurek-kk2-734

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos