Indijos šokio ir muzikos festivalyje – šiuolaikiškas požiūris į klasikinį meną

2015-10-27
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Indijos šokio ir muzikos festivalyje – šiuolaikiškas požiūris į klasikinį meną

Lapkričio pradžioje į Vilnių atkeliauja septintasis klasikinio Indijos šokio ir muzikos festivalis „Sursadhana‘15“. Šių metų renginys išsiskiria unikalia šiuolaikine klasikinio Indijos šokio perspektyva, kurią perteikia pasaulyje puikiai žinoma atlikėjų pora Parshwanathas ir Shruti Upadhye. Tarptautinius šokio ir ne mažiau įspūdingus klasikinės indiškos muzikos atlikėjus į lietuvišką rudenį atviliojęs festivalis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Kupiškyje.

Pirmieji festivalio renginius išvys Kauno ir Klaipėdos gyventojai bei svečiai, o lapkričio 7 d. „Sursadhana‘15“ atkeliaus į sostinę. Rusų dramos teatre vyks du šokiui ir muzikai skirti koncertai. Renginio organizatoriai paruošė spalvingą festivalio programą, kurioje – šokio ir muzikos virtuozai iš Indijos, Lietuvos, Latvijos, Prancūzijos ir Olandijos.

„Festivalis auga. Šiemet žiūrovai pamatys ne tik solinį šokio atlikimą, bet ir puikiai žinomą Indijoje bei visame pasaulyje duetą – choreografą, šokėją Parshwanathą Upadhye su šokio ir gyvenimo partnere Shruti“, – apie festivalį pasakoja viena iš jo sumanytojų ir organizatorių, VU Orientalistikos centro lektorė Kristina Luna Dolinina. Savo kompozicijose techniškai ir grakščiai sujungę Margi, Bharatanatyam ir Kalaripayattu elementus, šokio meistrai sugeba perteikti šuolaikišką ir unikalų požiūrį į klasikinį indišką šokį.

Klasikinio Indijos šokio ypatumus atskleis ne tik šis novatoriškasis šokėjų duetas iš Bangaloro, bet ir meistrai iš Lietuvos ir Latvijos: Kristina Luna Dolinina, Premal Madina, Irina Kušelevič ir „Rajyashree Ramesh akademija“.

Lapkričio 7 d. vakarą vyksiančiame muzikos koncerte į spalvingų melodijų sūkurį įtrauks Europoje ir Indijoje puikiai žinomas bansuristas iš Prancūzijos Jeanas Christophe’as Bonnafousas. Šis neeilinių gabumų muzikantas, įvaldęs savitą grojimo stilių, puikiai atskleidžia muzikinį virtuoziškumą ir bansuri fleitos garso gelmę bei grožį.
Ypatingas festivalio muzikinio koncerto svečias – dhrupado vokalistė Marianne Svašek. Šio seniausio Šiaurės Indijos vokalinio žanro atlikėja aktyviai koncertuoja ir rengia kūrybines dirbtuves įvairiose Europos šalyse, Indijoje, Pakistane ir JAV. Muzikiniame koncerte pasirodys ir mūsų šalies indiškosios muzikos atlikėjai: Anatolijus Lomonosovas, Rytis Kamičaitis, Jūratė Adlytė ir Indrė Jurgelevičiūtė.

Irina Kušelevič ir „Rajyashree Ramesh akademija“. Nuotrauka iš organizatorių archyvo

Informacijos ir ryšių su visuomene skyrius

Šaltinis: VU naujienos 2015-10-27

Prieiga per internetą: http://naujienos.vu.lt/laisvalaikis/indijos-sokio-ir-muzikos-festivalyje-siuolaikiskas-poziuris-i-klasikini-mena/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos