Vieša paskaita „Ko bijo indai? Religija ir transkultūriškumas Indijos siaubo kine“

VP Deimantas LNMMB2019 m. spalio 30 d. 18.00 val. kviečiame į Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docento dr. Deimanto Valančiūno viešą paskaitą, kurioje bus aptariama siaubo filmų Indijos kinematografinė tradicija, istorija, tematika, kontekstai ir Vakarų kultūros įtaka šiam žanrui.

Siaubo kino žanras akademinėje ir kritinėje erdvėje gana dažnai yra marginalizuojamas ir nuvertinamas kaip triviali pramogos forma, skirta jausminiams dirgikliams sužadinti, neturinti didelės meninės vertės. Tačiau vis labiau populiarėjantys siaubo kino tyrinėjimai pabrėžia šio žanro kultūrinę svarbą, siejant ją ne tik su įvairiomis socio-politinėmis sanklodomis, bet ir su religija, nes didžioji dalis siaubo kino produkcijos yra paremta Vakarų krikščioniškosiomis vertybinėmis nuostatomis (gėrio–blogio konfliktine perskyra, antgamtiškumu, sielos nemirtingumo ir pomirtinio gyvenimo perspektyva, demonologija ir pan.).

Kaip siaubo kino žanras prisitaiko prie kitų kultūrinių kontekstų? Paskaitoje į siaubo kino žanrą pažvelgsime Indijos kinematografinės tradicijos požiūriu. Aptarsime žanro istoriją, temas, socio-politinius kontekstus, panagrinėsime, kaip Vakarų siaubo kino migravimas ir adaptacija Indijos kultūroje inkorporuoja ir transformuoja vietines mitoreligines bei folkloro tradicijas.

Šis renginys yra Lietuvos religijotyrininkų draugijos organizuojamo paskaitų ciklo „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ dalis.

Renginys vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius). Įėjimas laisvas.