Vieša paskaita „Butanas – gyvenantis paveldas“

VP Butanas inter2019 m. spalio 24 d. 13.00–14.30 val. maloniai kviečiame dalyvauti paskaitoje „Butanas – gyvenantis paveldas“, kuri vyks VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute, J. Kovalevskio auditorijoje. Paskaitą ves Butano kultūros departamento direktorius Karma Weezir ir programų vadovė Tshering Choki.

Butano Karalystė garsėja kaip viena laimingiausių pasaulio šalių, dar neseniai buvusi visiškai uždara, o šiandien taikanti bendrosios nacionalinės laimės filosofiją ir modernizaciją, tvarų vystymąsi derinanti su senųjų kultūrinių tradicijų puoselėjimu. Pašnekovai kalbės apie Butano kultūrą, istoriją, religiją, kalbą, maistą ir tradicinius festivalius, bei iššūkius su kuriais susiduria modernizacijos laikais.

Po paskaitos svečiai parodys trumpametražį filmą „Atviros durys" ("The Open Door", rež. Jamyang Jamtsho Wangchuk, 2018, trukmė 15 min), kuris buvo demonstruotas įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose.