Knygos „Keturiolika Dalai Lamų“ pristatymas

BA knygos pristatymas keturLietuvių kalba pasirodo G. H. Mullino knyga „Keturiolika Dalai Lamų“. Knygoje paprastai ir patraukliai pristatomos visų Dalai Lamų biografijos, apžvelgiama 600 metų Tibeto budizmo tradicija ir šio krašto politinė padėtis bėgant amžiams.

Knygos autorius Glennas H. Mullinas (g. 1949) – tibetologas, knygų apie budizmą autorius, klasikinės Tibeto literatūros vertėjas, tantrinio budizmo mokytojas. Dvylika metų gyveno Dharamsaloje, kuri yra Jo Šventenybės Dalai Lamos rezidencija tremtyje. Ten G. H. Mullinas studijavo filosofiją, literatūrą, Tibeto budizmą, mokėsi meditacijos, jogos meno. Jis yra daugiau nei 25 knygų apie budizmą autorius.

Knygos pristatyme su autoriumi diskutuos Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto indologijos ir budizmo studijų profesorius Audrius Beinorius. Didelę darbo Azijos ir Vakarų universitetuose patirtį sukaupęs prof. A. Beinorius yra žinomiausias Lietuvoje Azijos religijos ir filosofijos žinovas, verčiantis tekstus ir iš sanskrito bei pali kalbų.

Jo Šventenybė Keturioliktasis Dalai Lama plačiai žinomas ir gerbiamas visame pasaulyje, tačiau apie ankstesnius trylika Dalai Lamų kalbama kur kas mažiau. Nuo pat pirmojo gimimo 1391-aisiais kiekvienas kitas Dalai Lama buvo jo pirmtako reinkarnacija. Visi jie gerbiami kaip Avalokitešvaros – atjautos dievybės – inkarnacijos, bet kiekvienas jų yra unikali asmenybė su jam vienam būdingais gebėjimais ir temperamentu.

Tai atskleisti ir išsamiai apie tai papasakoti G. H. Mullinas ir stengiasi savo knygoje „Keturiolika Dalai Lamų“. Autorius į knygą įtraukė ir Dalai Lamų pamokymus, poemas bei kitų raštų ištraukas, padėsiančias geriau suprasti pagrindinius Tibeto budizmo principus.

G. H. Mullinas ir A. Beinorius kartu aptars ne tik knygą „Keturiolika Dalai Lamų“, bet ir kitus šio žymaus autoriaus tekstus, jo keliones po Himalajus, meditacijos praktikos patirtis, vienuoliško gyvenimo būdo iššūkius ir kt.

Renginys vyks 2019 m. birželio 18 d. 17 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų salėje, V a.
(Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius). Maloniai kviečiame dalyvauti.

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir leidykla „Sofoklis“,
Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas