Toli iš Arti

Toli arti 2018 atsklandaVilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete organizuojamas renginių ciklas Fiesta Personæ kasmet pavasarį suburia ne tik universiteto bendruomenę, bet ir miesto svečius. Šiais metais organizatoriai siūlo dar daug ryškių spalvų ir dar daugiau ryškesnių renginių.

Vienas iš jų – Azijos ir transkultūrinių studijų instituto studentų organizuojamas renginys „Toli iš Arti – tai nauju pavadinimu atgimusios „Orientalistų dienos“!

Šio renginio organizatoriai siekia supažindinti su stulbinančia Azijos kultūra. Nuo ryto iki vakaro vyks įvairios paskaitos, dirbtuvės, kuriose neabejotinai rasite kažką dominančio ir gal net iki šiol negirdėto.

2018 m. kovo 14 dieną  (trečiadienį) kviečiame atvykti į šią žavią šventę.

Renginio „Toli iš Arti“ programa

10:30–11:00 Atidaromasis taijiquan kovos menų pasirodymas, veda taijiquan meistras Liang Wenming
(VU centriniai rūmai, M. K. Sarbievijaus kiemas)
Meistras Liang Wenming pradės renginį įspūdingu kinų kovos meno taijiquan (Lietuvoje geriau žinomu kaip Tai Či) pasirodymu.

11:00–12:30 „Tradicinės kinų sveikatinimo praktikos“, veda taijiquan meistras Liang Wenming
(VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, Hindi k. aud.)
Žinias praturtinanti paskaita apie taijiquan kovos meno subtilumus bei praktikavimo naudą suteiks Jums galimybę patobulėti.

11:00–12:30 „Henna dirbtuvės“ (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, A. Binderio aud.)
Šių dirbtuvių metu sužinosite henna kūno meno paslapčių ir pasipuošti rytietiškais raštais.

13:00–14:30 Japonų kaligrafijos dirbtuvės „Tušo kelias“, veda Japonijos ambasados atstovai
(VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, A. Binderio aud.)
Paėmę kaligrafijos teptuką į rankas Jūs pasinersite į japonų meną, slepiantį amžių suformuotą filosofiją bei japonų dvasią.

13:00–14:30 „Kokia ta Azija?” (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, Hindi aud.)
Ypatingieji svečiai – mainų programų studentai iš įvairių Azijos šalių ‒ atviros diskusijos metu sugriaus arba patvirtins giliai Vakarų kultūroje įsišaknijusius stereotipus apie Azijos šalis.

15:00–16:30 „Pažink arabų kalbą”, veda VU arabų kalbos dėstytoja Maritana Larbi
(VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, Hindi aud.)
Ar žinojote, kad arabų kalboje yra daugiau nei 40 žodžių kupranugariui? Paskaitos apie arabų kalbą metu sužinosite ir dar daugiau šios kalbos subtilybių!

17:00–18:30 „Kalbančios nuotraukos“, veda fotografas Ričardas Anusauskas
(VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, J. Kovalevskio aud.)
Nuotraukos bei filmuota medžiaga iš 10 skirtingų Azijos šalių leis Jums patirti tolimosios Azijos dvasią iš arti.

„Toli iš Arti“ yra VU Filosofijos fakulteto dienų „Fiesta Personæ“ renginių ciklo dalis. Renginio afiša

Daugiau informacijos „Facebook“ socialiniame tinkle: www.facebook.com/events/788970801294308