Indijos filosofijos seminarai 2016–2017 m. m.

20160908 Shankara copyVilniaus universiteto Orientalistikos centras džiaugiasi galėdamas pakviesti į FsF ir OC studentų organizuojamus Indijos filosofijos seminarus. Kviečiami visi besidomintys ir norintys susipažinti su Indijos filosofija!

Laikas: pirmadieniais, 18:00 val. Pirmasis seminaras vyks rugsėjo 19 d.

Vieta: VU, Orientalistikos centras, J. Kovalevskio auditorija*.

Seminaro metu bus skaitomi įvairūs Indijos filosofijos tekstai anglų / lietuvių kalbomis (pagal pageidavimą originalo ir kitomis). Savaitę iki kiekvieno seminaro pradžios, visiems seminaro dalyviams el. paštu bus išsiųstas seminaro tekstas. Susitikimo metu bus pristatoma filosofinė mokykla / doktrina bei nagrinėjamas atitinkamas tekstas.

Numatomos seminarų temos:

1) Kas yra Indijos filosofija? Požiūriai ir klasifikacijos
2) Vedų (Ṛgveda, Atharvaveda) laikotarpio filosofija
3) Upanišados ir jų doktrinos
4) Sāṃkhya
5) Yoga
6) Nyāya
7) Vaiśeṣika
8) Mīmāṃsā
9) Vedānta (advaita)
10) Vedānta (viśiṣṭādvaita, dvaita)
11) Vedānta (bhedābheda)
12) Ankstyvojo budizmo filosofija
13) Mādhyamaka
14) Yogācāra
15) Jainų filosofija
16) Śaivų filosofija
17) Cārvāka, Ājīvika
18) Indų estetikos teorijos (Nāṭya Śāstra)
19) Naujoji Nyāya
20) Šiuolaikinė Indijos filosofija

Seminaras nemokamas, dalyvavimui registracija nebūtina. Dėl seminaro tekstų rašykite el. paštu . Jūsų pateiktu el. paštu bus siunčiami seminaro tekstai.

Seminarą veda Rytų filosofijos tyrinėtojas, filosofijos magistrantas Tadas Snuviškis.

* J. Kovalevskio auditoriją galima rasti: eiti iš Bibliotekos kiemo į M. K. Sarbievijaus kiemą, tuomet tiesiai iki galo ir pasukti kairėn į S. Daukanto kiemą. Įėjimas „Domus Philologiae“ (užrašas virš durų), II aukšte iš karto pasukti į kairę, eiti koridoriumi tiesiai beveik iki galo. Prieš pat laiptus pasukti į dešinę.


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos