9-oji tarptautinė jaunųjų folkloristų konferencija

DK YoFo FB atskl2019 m. rugsėjo 18–20 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Antakalnio g. 6, Vilnius) vyks 9-oji tarptautinė jaunųjų folkloristų konferencija „(Ir)relevance of Classical Folkloristics in the 21st Century“ („Klasikinės folkloristikos (ne)aktualumas XXI a.“). Šį renginį institutas organizuoja drauge su Tartu universiteto Estijos ir lyginamojo folkloro katedra, Latvijos universiteto Literatūros, tautosakos ir meno institutu bei Nacionaline etnologijos doktorantų konferencija „Veritas Ethnologica". Konferenciją remia Lietuvos mokslo taryba.

Šiemet jaunieji folkloristai per tris konferencijos dienas paralelinėse sesijose gilinsis į folkloristikos situaciją XXI a., ypatingą dėmesį skirdami pačios disciplinos sampratai ir jos santykiui su tarpdiscipliniškumu. Taip pat bus keliami ir kiti ne mažiau aktualūs klausimai, susiję su šiuolaikiniu folkloristikos tyrimo objektu, žanrų relevantiškumu šiuolaikiniame tyrimų kontekste, svarstomos naujų metodologijų ir klasikinių tyrimų prieigų (ne)dermės bei aptariama skaitmeninė erdvė kaip naujasis tyrimų laukas.Konferencijoje su pranešimais dalyvauja 42 jaunieji mokslininkai iš Estijos, Indijos, Italijos, JAV, Kinijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Rusijos, Suomijos, Ukrainos. Įvadines paskaitas skaitys ir apskritojo stalo diskusiją moderuos žinomi mokslininkai: prof. Timothy Tangherlini (Kalifornijos universitetas (Los Andželas), JAV), prof. Lotte Tarkka (Helsinkio universitetas, Suomija), prof. Ülo Valk (Tartu universitetas, Estija) ir prof. Dong Xiaoping (Pekino universitetas, Kinija).

Tarptautinės jaunųjų folkloristų konferencijos vyksta nuo 2011 m. ir yra paeiliui organizuojamos Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Tartu ir Latvijos universitetų jaunųjų mokslo darbuotojų ir doktorantų. Vilniuje jau įvyko trys konferencijos (2012, 2014, 2016 metais). Šiose konferencijose siekiama suteikti forumą, kuriame folkloristai, antropologai ir kitų humanitarinių sričių jaunieji tyrėjai savo idėjas ir vykdomus tyrimus gali pristatyti tarptautinei mokslininkų bendruomenei. Tai atviras visuomenei renginys, kurio metu įvadines paskaitas skaito pasaulinio garso mokslininkai, todėl šis renginys yra naudingas ne tik jauniesiems mokslininkams, bet ir visai Lietuvos humanitarinei bendruomenei.

Konferencijos programą galite parsisiųsti paspaudę čia.


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos