Simpoziumas „Orientalizmas ir postorientalizmas: transkultūrinė perspektyva“

Atsklanda orientalizmas2018 m. gruodžio 17 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institute, A. Binderio auditorijoje

Naivaus realizmo dienos pasibaigė ir nūnai bet kokios jo apraiškos yra sutinkamos su pašaipia šypsena. Mokslas buvo priverstas permąstyti išankstinių prielaidų ir kultūrinės apspręsties įtaką neeuropinių kultūrų tyrinėjimams. Ypatingai pokolonijiniu laikotarpiu, kuomet radosi tokie kritiniai darbai kaip palestiniečių rašytojo E. Saido „Orientalizmas“, kuris iš pagrindų supurtė visos disciplinos pamatus, ypatingai anglakalbinėje akademinėje erdvėje. Kita vertus, nuo 1978 metų, kuomet buvo publikuotas E. Saido „Orientalizmas“, regionistikos disciplina gerokai pasikeitė.

Siekdami geriau pažinti saidiškojo „orientalizmo“ koncepcijos transformacijas nūdienos regionistikos studijose mes organizuojame simpoziumą, kuriame Vilniaus universiteto tyrinėtojai ir akademikai iš arabų šalių pristatys savo tyrinėjimus šioje srityje. Bus aptariamos orientalizmo istorijos, orientalizmo apraiškos europinių nevakarietiškų kultūrų pažinimui skirtose studijose ir orientalizmo virsmų nūdienos regionistikos studijose problemos.

Programa

10:00 Ernestas Jančenkas „Filosofiniai saidiškojo „orientalizmo“ pagrindai“ (The Philosophical Underpinnings of Saidian Orientalism: a Critique)

10:30 Dr. Hilal al-Hajri „ Orientalizmo debatai: ar įmanoma iš jų ištrūkti?“ (Orientalist Debate: is there any escape?)

11:00 Dr. Omar Abed Rabo „Jeruzalės istorija anapus orientalizmo ir postorientalizmo“ (History of Jerusalem beyond Orientalism and post Orientalism)

11:30 Fabio Belafatti „ Chronopolitika ir orientalizmas. Laikas ir Kito konstravimas Vakarų Europos naratyvuose apie Rytų Europą“ (Chronopolitics and Orientalism. Time and the Construction of the Other in Western European narratives about Eastern Europe)

12:00 Šarūnas Rinkevičius „Oksidentalizmas kaip atvirkščias orientalizmas“ (Occidentalism as a reverse orientalism)

12:30 Diskusija

18:00-19.30 Dr. Omar Abed Rabo (Betliejaus Universitetas, Palestina) paskaita „Architektūros paveldas Jeruzalėje Umajadų ir Fatimidų dinastijų laikotarpiu, VIII-X a.“ Paskaita vyks VU Folosofijos fakultete, 209 aud.

Simpoziumas 2018 12 17 int

Kontaktinis asmuo: Ernestas Jančenkas, el. p.

Renginio organizatoriai:

Arabų kultūros forumas
Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas
LR Užsienio reikalų ministerija