ALF Lietuvos tinklas aptarė galimybes pabėgėlių krizei spręsti

20151103 Anna Lindh inter2015 m. spalio 30 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje įvyko antrasis Annos Lindh fondo (ALF) Lietuvos tinklo migracijos ir pilietiškumo iniciatyvinės darbo grupės susitikimas, kurio metu aptarti tolimesni tinklo narių žingsniai, prisidedant prie pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regionų integracijos Lietuvoje. Susitikime VU Orientalistikos centrą atstovavo direktorius Valdas Jaskūnas ir Artimųjų Rytų studijų koordinatorė Augustė Grižibauskaitė.

Susitikimas organizuotas siekiant apžvelgti prie iniciatyvinės grupės prisijungusių organizacijų ir institucijų siekius bei galimybes, prisidedant prie Lietuvos pasiruošimo priimti pabėgėlius iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regionų ir jų integracijos, taip pat išspręsti klausimus, susijusius su iniciatyvinės grupės veiksmų strategija ir informacijos sklaida tarp tinklo narių. Susitikime dalyvavusios organizacijos ir institucijos pristatė konkrečias savo veiklos rūšis, galimybes ir idėjas pabėgėlių integracijos ir Lietuvos visuomenės švietimo klausimais, kurias galėtų įgyvendinti per ALF Lietuvos tinklą.

Tinklo nariai nutarė plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą, organizuoti jungtines veiklas, kurias įgyvendinti gali padėti ALF Lietuvos tinklo patirtis bei jo narių kompetencijos. VU OC ALF Lietuvos tinklui pasiūlė Azijos ir Artimųjų Rytų studijų specialistus, gebančius dirbti tarpdisciplinėje komandoje ir galinčius padėti spręsti darbe su pabėgėliais ir migrantais kylančias socialines problemas, taip pat vertimo iš/į arabų, turkų, persų, dari kalbų bei komunikacijos, kultūrinės ir religinės integracijos temomis konsultavimo paslaugas.

Susitikime buvo nutarta skirtingas organizacijas nares apjungti bendram tikslui, taip pat sukurti pabėgėlių integracijos ir visuomenės informavimo strategiją. Nuspręsta dėl darbo grupės struktūros ir vientisos programos sukūrimo. Susitikime pabrėžta mokymų, seminarų ir konferencijų, skirtų dirbančiųjų su perkeltaisiais asmenimis specialistų organizavimo ir Lietuvos visuomenės informavimo svarba. Buvo pritarta idėjai dėl metodinės medžiagos susisteminimo bei mokymų migracijos klausimais programos rengimo. Sukurta bendra internetinė platforma, kurioje bus galima rasti visą informaciją apie pabėgėlių kultūrinę terpę, darbo su mažumomis bei pabėgėliais organizavimą, tolerancijos mokyklose bei kitose švietimo institucijose skatinimą.

Annos Lindh fondas – 2004 metais keturiasdešimt dviejų valstybių įkurta tarptautinė, tarpvalstybinė institucija, atsakinga už tarpkultūrinius projektus tarp Europos ir Viduržemio jūros regionų. Fondą sudaro Aleksandrijoje (Egipte) įsikūręs sekretoriatas ir didžiausias Europos Viduržemio jūros regiono organizacijų ir institucijų tinklas, susidedantis iš 42 nacionalinių tinklų, jungiantis daugiau nei 4000 narių. VU Orientalistikos centras yra vienas ALF Lietuvos tinklo steigėjų ir narių.


Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos