Antropologinis lauko tyrimas Pietų Jakutijoje

DB Jakutija sventeVilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesorius dr. Donatas Brandišauskas antropologinį lauko tyrimą atliko Pietų Jakutijos Neriungri regione esančiame Ijengros kaime.

Šia tyrimų išvyka buvo baigiamas vykdyti Lietuvos mokslo tarybos finansuotas mokslininkų grupių projektas „Valstybės ir autochtonų bendruomenių konfliktai: resursų gavyba ir žemėvaldos diskusijos Rytų Sibire“.

Mokslininkas taip pat dalyvavo ir kasmet rengiamoje kalendorinėje elnių augintojų šventėje „Uktevun“ (Elnių augintojų diena).

D. Brandišausko nuotraukoje – elnių augintojų šventės akimirkos.