Lietuvišką rudenį nuspalvins klasikinių Indijos menų festivalis

Monday, 07 November 2016 13:07
 | Published in Tekstai
Lietuvišką rudenį nuspalvins klasikinių Indijos menų festivalis

Lapkričio 9–13 d. į Lietuvą jau aštuntą kartą atkeliauja klasikinių Indijos menų festivalis „Sursadhana“. Kaip ir ankstesniais metais, šiemet festivalis pasiūlys itin aukšto lygio atlikėjų iš Indijos šokio ir muzikos pasirodymus.

„Vienas svečių – profesionalus klasikinio indiško šokio, klasikinio baleto ir modernaus šokio atlikėjas Soorajus Subraminiamas. Šokio mokęsis Indijoje, Australijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Belgijoje šis scenos judesio meistras savo unikalia sėkmės istorija įrodo, kad nuo likimo nepabėgsi – jei žvaigždės lėmė spindėti scenoje, tai veterinaro diplomui teks dulkėti spintoje“, – sako viena pagrindinių renginio organizatorių, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorė Kristina Dolinina.

Šiemet festivalio žiūrovai pirmą kartą gyvai išgirs vieną šiaurės Indijos vokalinių stilių khayal. Jį pristatys atlikėjas Samratas Panditas iš Kalkutos. Dar viena renginio žvaigždė – „Sursadhanos“ gerbėjams jau pažįstamas ugningasis perkusininkas Sandipas Bhattaharya. Išskirtinę festivalio programą papildys indiško klasikinio šokio ir muzikos meistrų iš Lietuvos bei kaimyninių šalių pasirodymai.

„Sursadhana“ vaizdo ir garso estetikos gurmanai galės mėgautis net penkiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kupiškyje ir Kernavėje.

Daugiau informacijos: http://www.sursadhana.lt/