Terorizmo taikiniai: į ką skrieja „Islamo valstybės“ smūgiai?

2015-11-30
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Terorizmo taikiniai: į ką skrieja „Islamo valstybės“ smūgiai?

Senovinis Palmyros miestas Sirijoje buvo viena labiausiai turistų lankomų vietų. I a. pr. Kr. čia buvo prekyvietė, aprašyta ir bibliniuose tekstuose. Tačiau nuo gegužės turistai čia nelaukiami. Vietą kontroliuoja ISIS. Apžiūrėti net nebūtų ko – iš paveldo beveik nieko nebeliko. Neatmetama, kad, aktyvėjant terorizmui, paveldas kentės dar labiau.

Garsiajame Mosulo muziejuje su kiekvienu plaktuko dūžiu trupa istorinis paveldas. Tūkstantmečius išsilaikiusios skulptūros byra į beverčius akmens gabaliukus. Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorė Maritana Larbi sako, kad teroristai tokiais išpuoliais nori parodyti Vakarų bejėgiškumą.

UNESCO atstovas teigia, kad organizacija šiuo metu svarsto labiau kontroliuoti oro uostus ir rinką, kur plinta jau išplėštų vertybių pardavinėjimas. Pasak Irmanto Gelūno, svarbiausias UNESCO uždavinys – suvienyti Irako, Sirijos ir tarptautinių organizacijų jėgas, kad jos kartu saugotų brangiausias paveldo vienas, kurioms gresia teroristų atakos.

Šaltinis: Naujienų portalas Alfa.lt / Info TV / 2015-11-25 19:24
Prieiga per internetą: http://www.alfa.lt/straipsnis/49943884/terorizmo-taikiniai-i-ka-skrieja-islamo-valstybes-smugiai#ixzz3sy462fZn