Tailando princesė VU susitiks su sinologijos studentais

2016-04-18
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Tailando princesė VU susitiks su sinologijos studentais

Balandžio 14 d. Tailando princesė Maha Chakri Sirindhorn viešės Vilniaus universitete. Tai vienintelė šalies aukštoji mokykla, įtraukta į princesės dienotvarkę.

Maha Chakri Sirindhorn aplankys Saulėtekyje prieš trejus metus iškilusį VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (MKIC). Pažintį su Alma Mater Vilnensis viešnia pratęs senamiestyje esančioje seniausioje universiteto dalyje, kur apžiūrės VU architektūrinį ansamblį, VU bibliotekos P. Smuglevičiaus, J. Lelevelio, Baltąją sales, Šv. Jonų bažnyčią, Orientalistikos skaityklą. Joje pabendraus su sinologijos studentais ir Orientalistikos centro dėstytoja Onute Jankauskaite. Maha Chakri Sirindhorn puikiai moka ne tik mandarinų, bet ir pali, sanskrito, khmerų, anglų, prancūzų, vokiečių bei lotynų kalbas.

„Ryšiai su Tailandu mums pirmiausia svarbūs politiškai ir ekonomiškai kaip vartai į Pietryčių Aziją. Tad Tailando rodomas noras bendradarbiauti ir dėmesys Lietuvai galėtų būti panaudoti, kad patektume į Pietryčių Azijos akademinę rinką. Tailandas yra viena aktyviausių Pietryčių Azijos tautų asociacijos – politinės ir ekonominės dešimties šalių organizacijos – narių“, – sako VU Orientalistikos centro direktorius doc. Valdas Jaskūnas.

Princesė itin domisi aukštosiomis technologijomis. Už jų ir mokslinės plėtros skatinimą savo gimtojoje šalyje ji neretai vadinama technologijų princese. Maha Chakri Sirindhorn 1987 m. įgijo daktaro laipsnį, žinias gilino kompiuterijos, kartografijos, meteorologijos, geografinės informacijos sistemų, fotogrametrijos, mitybos ir kituose moksluose.

1979 m. Tailando princesė pradėjo dėstyti Chulalongkorn universitete. Po metų perėjo į Chulachomklao karališkąją karo akademiją. Maha Chakri Sirindhorn skaito paskaitas ir dalyvauja akademinėse konferencijose bei seminaruose tiek Tailande, tiek už jo ribų. Princesės veikla įvertinta šalies ir tarptautiniais apdovanojimais, tarp kurių – UNESCO geros valios ambasadorės titulas.

VU bendradarbiauja su Tailando Thammasat universitetu ir Graduate School of Suratthani Rajabhat universitetu. Tailando ambasada Lietuvai ir konsulatas Vilniuje VU bibliotekos Orientalistikos skaityklai yra padovanoję knygų apie šią Pietryčių Azijos šalį.

Tai pirmasis Tailando karališkosios šeimos nario vizitas mūsų šalyje.

E. Kurausko nuotrauka: Tailando Karalystės princesė apžiūrės VU bibliotekos Orientalistikos skaityklą

Informacijos ir ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šaltinis: VU naujienos / 2016-04-13

Prieiga per internetą: http://naujienos.vu.lt/pranesimai-spaudai/tailando-princese-vu-susitiks-su-sinologijos-studentais/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos