Prof. dr. Audriaus Beinoriaus vieša paskaita XXI festivalyje „Mėnuo Juodaragis“

2019-12-04
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Prof. dr. Audriaus Beinoriaus vieša paskaita XXI festivalyje „Mėnuo Juodaragis“

Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto indologijos ir budizmo studijų prof. dr. Audriaus Beinoriaus vieša paskaita „Astrologija ir kitos divinacinės praktikos Indijoje".

Profesorius paskaitoje apžvelgs klasikinės indų astrologijos (jyotiṣa vedāṅga) istorinės raidos vingius, pradedant ankstyvajai Vedų civilizacijai būdingu tikėjimu ateities pranašavimais ir baigiant gausiais nūdienos pavyzdžiais.

Bandysime atsakyti į klausimus: Kokį vaidmenį astrologinės ir kitos divinacinės ar mantinės praktikos užėmė religinėje hinduizmo tradicijoje ir socialinėse jos praktikose? Kaip pranašavimo praktikos syja su indiškomis likimo (daiva, karma) teorijomis? Kokiomis kosmologinėmis, filosofinėmis ir psichologinėmis prielaidomis grindžiamas tikėjimas astrologijos svarba? Kodėl astrologo statusas tradicinėje hindų visuomenėje buvo toks ypatingas? Kuo paaiškinti tokį astrologijos populiarumą Indijoje?

Vaizdo įrašą rasite čia.

XXI MĖNUO JUODARAGIS. Molavėnai, Raseinių r., Lietuva.
Paskaitų programa kino ir paskaitų palapinėje. 2018.
Vaizdo įrašo autorius Virginijus Kašinskas 


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos