Pasaulio laikas: didžiausi pasaulyje demokratijai rinkimai – ką renkasi 900 mln. balsavimo teisę turinčių Indijos gyventojų?

2019-05-25
 | Kategorija: Tekstai
Žymės:

Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto direktorės dr. Kristinos Garalytės komentaras LRT radijo laidoje „Pasaulio laikas“.

2019 m. gegužės 19 dieną Indijoje vykę rinkimai į Indijos parlamentą yra įvardijami kaip vieni didžiausių pasaulyje demokratinių rinkimų. Dr. Garalytė teigia, kad Indijos visuomenė politiškai yra labai aktyvi (2014 m. dalyvavo 66 % rinkėjai), šioje šalyje siekiama užtikrinti galimybę balsuoti kiekvienam pilnametystės sulaukusiam piliečiui. Teigiama, kad šie rinkimai yra vieni svarbiausiųjų nepriklausomos Indijos istorijoje.

Šaltinis: LRT, laida „Pasaulio laikas“

Prieiga per internetą: