„Nes man tai rūpi“: kokią valstybę sukūrėme per 100 metų?

2018-03-02
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
„Nes man tai rūpi“: kokią valstybę sukūrėme per 100 metų?

Šventinį savaitgalį kalbėsime apie mūsų valstybę, kurią laisvai kūrėme tik 50 metų. Kokį kelią nuėjome, ką pasiekėme, kas mums svarbu šiandien? Savo valstybę dažniausiai vertiname kritiškai – didelė socialinė atskirtis ir skurdas, vis spartėjanti emigracija, tuštėjantys miestai, nesprendžiamos švietimo, sveikatos apsaugos ir kitų sistemų problemos. Tačiau mūsų ekonomika stiprėja, mes turime žodžio ir judėjimo laisvę, turime visas galimybes ugdyti pilietinę visuomenę ir patys ginti savo teises bei kovoti už socialinį teisingumą.

Apie mūsų laimėjimus ir praradimus, apie istoriją ir ateitį pokalbis studijoje. Laidoje dalyvauja keturi labai skirtingi pašnekovai, atstovaujantys ekonomikai, žiniasklaidai, mokslui ir kultūrai:

Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas, VU prof. dr. Boguslavas Gruževskis, Lietuvos žurnalistikos centro vadovė, žurnalistikos dėstytoja ir žiniasklaidos tyrėja Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose dr. Džina Donauskaitė, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto direktorius dr. Vytis Silius ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas Sigitas Parulskis.

Laidos autorė ir vedėja Jolanta Kryževičienė.

Šaltinis: LRT Kultūra / laida „Nes man tai rūpi“ / 2018-02-18

Prieiga per internetą: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013685388


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos