Kinijos filosofijos tyrėjai pirmą kartą Europoje susiburs VU

2016-06-08
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Kinijos filosofijos tyrėjai pirmą kartą Europoje susiburs VU

Vilniaus universitete birželio 9–11 d. vyks inauguracinė Europos kinų filosofijos asociacijos konferencija „Thinking Across the Borders: Philosophy and China“. Tai pirmas tokio masto renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Konferencijoje bus pristatyti Kinijos filosofijos ir lyginamosios filosofijos tyrimai.

„Skaityti pranešimų atvyks beveik 60 mokslininkų iš daugiau nei 20 pasaulio šalių. Vilniaus universitetui tai yra puiki proga pagerinti savo žinomumą Europoje, pristatyti humanitarinių mokslų potencialą“, – sako vienas pagrindinių renginio organizatorių, VU Orientalistikos centro mokslininkas dr. Vytis Silius. Pagrindiniais pranešėjais pasirinkti žymūs kinų filosofijos tyrėjai: prof. Carine Defoort iš Katalikiškojo Leuveno universiteto (Belgija) ir prof. Guoxiang Peng iš Zhejiang universiteto (Kinijos Liaudies Respublika).

Vienas Europos kinų filosofijos asociacijos tikslų – plėsti filosofijos tyrimų ir studijų Europos universitetuose geografiją, į aktyvų senojo žemyno mokslininkų bei studentų interesų lauką įtraukiant tiek klasikinę, tiek šiandieninę kinų filosofiją. Asociacija taip pat siekia aktyvinti Kinijos ir Europos akademinius ryšius, skatinti lyginamąsias dviejų civilizacijų filosofinių tradicijų studijas.

Konferenciją organizuoja VU Orientalistikos centras ir Konfucijaus institutas.

VU Informacijos ir ryšių su visuomene skyriaus pranešimas. E. Kurausko nuotrauka

Šaltinis: VU naujienos | 2016-06-07

Priega per internetą: http://naujienos.vu.lt/pranesimai-spaudai/kinijos-filosofijos-tyrejai-pirma-karta-europoje-susiburs-vu/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos