Kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas 2018“

2018-05-16
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas 2018“

Gegužės 12 d. vyko Vilniaus universiteto (VU) Konfucijaus instituto organizuojamas kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“, jau ketvirtąjį kartą suburiantis kinų kalbos ir kultūros studentus. Tačiau dar svarbiau, kad šiais metais konkursas buvo skirtas ne tik universitetų studentams, bet ir gimnazistams, kurie mokosi kinų kalbos. Pirmąjį kartą konkurse varžėsi kinų kalbos pagrindus įgiję gimnazistai iš VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Užupio gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Kauno KTU Inžinerijos licėjaus. Šios gimnazijos jau kelerius metus bendradarbiauja su VU Konfucijaus institutu, o jose dirba mokytojai savanoriai iš Kinijos.

Konkurse buvo vertinamos kinų kalbos žinios, žinios apie Kiniją ir su kinų kultūra susiję talentai – dalyviai kalbėjo pasirinkta tema, atsakinėjo į klausimus, o paskutinėje konkurso dalyje dainavo kiniškas dainas, skaitė poeziją, demonstravo kinų kaligrafijos įgūdžius ir šoko.

Gimnazistų grupėje geriausiai pasirodė Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinė Joana Počopkaitė (mokytoja Wang Han), antrąją vietą laimėjo VGTU Inžinerijos licėjaus atstovas Umberto Masi (mokytoja Zhang Peng), o trečiąją užėmė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinys Tadas Lukavičius (mokytoja Zhao Lei). Pirmųjų dviejų vietų laimėtojai spalio mėnesį vyks į Kiniją atstovauti Lietuvai gimnazistų konkurse.

Studentų grupėje pirmąją vietą laimėjo VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto antrakursė Kristina Selivanovaitė, antrąją užėmė Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro studentas Karolis Sabeckis, o trečioji atiteko VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto ketvirtakursei Ugnei Petravičiūtei. Pirmosios vietos laimėtoja keliaus į Kiniją dalyvauti liepos mėnesį vyksiančiuose pusfinaliuose ir finale, o antrosios vietos laimėtojas vyks stebėti konkurso ir dalyvauti „Kinų kalbos tilto“ vasaros stovyklos renginiuose.

Pirmasis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“ Lietuvoje surengtas prieš trejus metus, o Lietuvai atstovavo jau šeši VU ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai. Pernai Lietuvai buvo pasiūlyta deleguoti du gimnazistų atstovus – konkurse Kinijoje mūsų šaliai atstovavo VGTU Inžinerijos licėjaus ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai.

Tarptautinis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“ pradėtas rengti 2002 m. Jau šešiolika kartų Kinijoje vykęs konkursas į finalinius etapus sukvietė daugiau nei 1500 studentų iš daugiau nei 90 pasaulio šalių. Tuo tarpu atrankos etapuose savo šalyse dalyvavo apie 400 000 studentų. Gimnazistų konkursas pradėtas rengti prieš dešimtmetį ir sulaukė ne mažesnio dalyvių aktyvumo. Konkursas „Kinų kalbos tiltas“ suteikia puikią galimybę studentams ir gimnazistams parodyti kinų kalbos ir kultūros žinias.

Šaltinis: VU naujienos / 2018-05-16

Prieiga per internetą: http://naujienos.vu.lt/kinu-kalbos-konkursas-kinu-kalbos-tiltas-2018/


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos