Kiek mums turėtų rūpėti karinis konfliktas Sirijoje?

2019-11-15
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Kiek mums turėtų rūpėti karinis konfliktas Sirijoje?

Turkija pradėjo puolimą Sirijoje. Šis Turkijos sprendimas kelia nerimą tarptautinei bendruomenei dėl galimo rimtesnio konflikto regione, nors oficialiai to nevadina karu. Turkijos pajėgoms bombarduojant Sirijos šiaurinius pasienio rajonus iš jų pabėgo tūkstančiai civilių, žuvo dar keliolika.

Vakar iš anksto neskelbtame susitikime Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Seimo valdybai pristatė galimą karių siuntimą į Siriją. Tai BNS patvirtino keli apie susitikimą informuoti šaltiniai.

Tiek ministras, tiek Seimo nariai BNS atsisakė komentuoti, kokios misijos aptartos, bet trys apie susitikimą informuoti šaltiniai patvirtino, kad kalbėta ir apie galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją.

Laidos „Dienos klausimas“ pašnekovai: Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto turkologas dokt. Šarūnas Rinkevičius, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, arabistas Egdūnas Račius, MRU Tarptautinės teisės profesorius Justinas Žilinskas, Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius. 

Šaltinis: Žinių radijas / laida „Dienos klausimas“ / 2019-10-10

Prieiga per internetą: 
https://www.ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/kiek-mums-turetu-rupeti-karinis-konfliktas-sirijoje?soundtrack=1


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos