„Kelionių kompasas“: Nikolajus Kordaševskis transhimalajų ekspedicijoje

2019-04-25
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
„Kelionių kompasas“: Nikolajus Kordaševskis transhimalajų ekspedicijoje

Pašnekovas – VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto ir Tartu universiteto Religijų ir teologijos instituto Azijos religijų profesorius dr. Audrius Beinorius.

Indologijos ir budizmo studijų profesorius A.Beinorius apžvelgs Nikolajaus Rericho transhimalajų ekspedicijos, vykusios 1927–1928 metais kontekstą, kurioje dalyvavo mažai kam šiandien Lietuvoje žinomas ekspedicijos dalyvis, carinės Rusijos armijos atsargos pulkininkas Nikolajus Kordaševskis (1877–1945).

Šis dvarininkas, kurį laiką gyveno šalia Kauno Raudonėje, dalyvavo nepriklausomos Lietuvos armijos aprangos kūrime, domėjosi budizmu ir susipažinęs su N. Rerichu, tapo jo mokiniu. Patekęs į transhimalajų mįslingąją ekspediciją N.Kordaševskis buvo atsakingas už jos saugumą. Prieš gerą dešimtmetį atrasti jo dienoraščiai leido tyrinėtojams susipažinti su šia asmenybe iš arčiau ir atrasti jo biografijoje lietuvišką pėdsaką.

Laidą veda kelionių žurnalistas Gerimantas Statinis. Vaizdo įrašas

Šaltinis: www.alkas.lt / 2019 04 25 08:00

Prieiga per internetą: http://alkas.lt/2019/04/25/kelioniu-kompasas-nikolajus-kordasevkis-transhimalaju-ekspedicijoje-video/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos