Dr. Audrius Beinorius: stereotipų tigrai, fobijų drakonai

2018-04-26
 | Kategorija: Tekstai
 | 
Žymės:
Dr. Audrius Beinorius: stereotipų tigrai, fobijų drakonai

Vilniaus universiteto indologijos ir budizmo studijų profesoriaus Audriaus Beinoriaus asmeninė pažintis su Indija prasidėjo dar 1994-aisiais, kai tuometis doktorantas išvyko rinkti medžiagos disertacijai į Kalkutos kultūrų institutą.

Stereotipai leistų įsivaizduoti, jog pokalbis su mokslininku suksis apie Rytuose patirtą nušvitimą ir naują tapatybę. Tačiau profesoriaus patirtis priešinga: kuo labiau jis gilinosi į Indijos religiją, kultūrą, filosofiją, tuo labiau įsitikino esąs ir liksiąs lietuvis.

Susidūrimas su kitomis kultūromis padėjo aiškiai matyti savo kultūrinius stereotipus, vertybines klišes, išankstines nuostatas.

Kelią iš jų nelaisvės A. Beinorius įvardija aiškiai: „Privalome nuolat prusintis. Tai reiškia ne kaupti informaciją, bet sugebėti dirbti su savo sąmonės struktūromis ir perkelti žvilgsnį nuo to, kas mumyse sustingę, inertiška“.

Šaltinis: „Stereotipų tigrai, fobijų drakonai“ / Žurnalas „IQ Life“ / 2018 m. balandžio 25 d.

Prieiga per internetą: https://www.facebook.com/inlifeLT/?hc_ref=ARR36wqZh2SIEV-OA1ua7zw7ifqUkFRK-tHFz1jagrQN3CrJG2yH1ZqUpI_Q0emae2g&fref=nf

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos