Ar Lietuva turėtų palaikyti Honkongo laisvės siekį?

2019-09-09
 | Kategorija: Tekstai
Žymės:
Ar Lietuva turėtų palaikyti Honkongo laisvės siekį?

Tęsiantis pilietiniams protestams Honkonge ir centrinei Kinijos valdžiai juos tramdant, tarptautinė bendruomenė laikosi atsargios politikos. Kiekvienas Vakarų šalių bandymas reaguoti sulaukia griežto Kinijos atsako.

Ar Kinijai laikantis vienareikšmės kontrolės dar įmanoma diplomatinio manevro laisvė, ar laisvojo pasaulio valstybėms telieka susitaikyti stebint, kaip laisva ir turtinga visuomenė bando išvengti priklausomybės nuo galingos komunistinės valdžios? Galų gale, kokių dar svertų užsienio politikoje turi Lietuvos diplomatija?

Apie tai laidoje „Dienos klausimas“ diskutavo Vilniaus universiteto Azijos ir tarptautinės politikos tyrėjas Konstantinas Andrijauskas, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorius, Tibeto laisvės aktyvistas Vytis Vidūnas, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentaras Mantas Adomėnas.

Šaltinis: Žinių radijas / laida „Dienos klausimas“ / 2019-08-27

Prieiga per internetą: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/ar-lietuva-turetu-palaikyti-honkongo-laisves-sieki?video=1&fbclid=IwAR1XBVEo-F-TDPWpDPzQpVbmdUbvDVsxJkgj3p8ixgo4rzgYjl3uAULK1NE