Priėmimas į bakalauro Artimųjų Rytų studijų ir Azijos studijų programas

OCSP top 07 japan int

 

 

 

 

 

 

Su bendrojo priėmimo į Vilniaus universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) studijas tvarka galite susipažinti čia

Plačiau apie Artimųjų Rytų studijų programą skaitykite čia. Artimųjų Rytų studijų programos aprašas pdf 

Plačiau apie Azijos studijų programą skaitykite čia. Azijos studijų programos aprašas pdf 

2017 m. priėmimo konkursinį balą sudaro: istorijos (svertinis koeficientas 0,4) ir lietuvių kalbos ir literatūros (0,2) egzaminų rezultatai bei geografijos (0,2) ir bet kurio dalyko, nesutampančio su kitais dalykais (0,2) egzaminai arba metiniai pažymiai. Šalies ir tarptautinių olimpiadų laimėtojams skiriama papildomų balų.

Asmenys, 2016 arba 2017 metais Lietuvoje įgiję vidurinį išsilavinimą ir pretenduojantys į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, be lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio egzamino ir be užsienio kalbos egzamino turi būti išlaikę ir matematikos valstybinį brandos egzaminą. Šalies ir tarptautinių olimpiadų laimėtojams skiriama papildomų balų. Jų skyrimo tvarką nustato Švietimo ir mokslo ministerija.

Priėmimas į magistrantūros Šiuolaikinių Azijos studijų programą

OCSP top 08 varpas int

 

 

 

 

 

 

Su bendrojo priėmimo į Vilniaus universiteto antrosios pakopos (magistro) studijas tvarka galite susipažinti čia.

Plačiau apie Šiuolaikinių Azijos studijų programą skaitykite čia.

Į Šiuolaikinių Azijos studijų programą priimami asmenys, baigę humanitarinių arba socialinių mokslų bakalauro studijas.

Asmenys, baigę ne socialinių ar humanitarinių mokslų studijų sričių studijas, gali dalyvauti priėmimo konkurse, jei yra išklausę ne mažiau nei 30 kreditų apimties Regiono kultūros studijų krypties Azijos studijų šakos dalykų.

Konkursinis balas formuojamas pagal formulę: VS + D + MV + P

VS – diplomo priedėlio (priedo) pažymių, išskyrus baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo (-ųjų) egzamino (-ų) pažymį, svertinis vidurkis
D – baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo egzamino pažymys (pažymių vidurkis), ar baigiamųjų egzaminų pažymių vidurkis)
MV – motyvacinė esė ir pokalbis
P – papildomi balai

Motyvacinę esė (3000 – 3500 spaudos ženklų) turėtų atsispindėti stojančiojo gebėjimai ir patirtys, susijusios su Azija ar Azijos studijomis, siekiai, motyvai ir interesai, renkantis Šiuolaikinių Azijos studijų programą. 

Papildomi balai:  20 balų pridedama studijavusiems ne trumpesnį kaip 240 val. vienos iš Azijos kalbų kursą arba baigusiems gretutinių studijų programą Orientalistikos centre, 10 balų pridedama studijavusiems ne trumpesnį kaip 160 val. vienos iš Azijos kalbų kursą; 5 balai pridedami studijavusiems ne trumpesnį kaip 80 val. vienos iš Azijos kalbų kursą arba ne mažiau kaip 10 ECTS kreditų iš Regiono kultūros studijų krypties Azijos studijų šakos dalykų.

Asmenys, pirmosios pakopos studijų baigimo diplomo priedėlyje neturintys anglų kalbos egzamino įvertinimo, turi pateikti pažymą, įrodančią anglų kalbos mokėjimą C1 lygiu.


Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos