Elektroninės mokymo priemonės

Indijos moderniz intDeimantas Valančiūnas. Indijos modernizacija.
Elektroninė mokymo priemonė.
Vilnius. 2018. – 248 p.

Šioje elektroninėje mokymo priemonėje aptariama Indijos kolonizacijos istorija bei antikolonijinio ir nacionalistinio judėjimo raida: pristatomi ir analizuojami religiniai reformaciniai sąjūdžiai (Brahmo Samaj, Arya Samaj), religiniai veikėjai (Svamis Vivekananda, Ram Mohan Roy, Sri Aurobindo ir kt.), Bengalijos renesanso kultūriniai veikėjai (Bankim Chandra Chatterjee, Rabindranath Tagore), meno atstovas Raja Ravi Varma bei politiniai veikėjai Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru. Taip pat yra atskira tema skirta šiandieninėje Indijoje ypač populiaraus hinduizuoto nacionalizmo genezei. Elektroninė mokymo priemonė yra sudaryta iš teorinės dalies skaidrių bei seminarų medžiagos ir užduočių. 

Atsisiųsti pdf 


Japonu lietuviu k. zodynas virselis

Dalia Švambarytė. Japonų–lietuvių kalbų hieroglifų žodynas.
Vilnius: Alma littera, 2002. – 792 p., ISBN 9955-08-130-9.

Pirmas Japonų-lietuvių kalbų hieroglifų žodynas apima daugiau nei tris tūkstančius septynis šimtus antraštinių hieroglifų ir keturioliką tūkstančių keliaženklių junginių. Įvade supažindinama su hieroglifų istorija ir vartojimo specifika. Išsamiuose prieduose pateikiama Japonijos istorijos, goegrafijos ir kt. duomenų. Orientuotis žodyne padeda lentelės priešlapiuose ir trys rodyklės knygos gale.

PDF byla (apimtis 640 MB) Parsisiųsti

DjVu byla (apimtis 78,3 MB) Parsisiųsti (šiam failui parsisiųskite DjVu viewer)

 


japonijos istorija

Dalia Švambarytė. Japonijos istorija.
Vilnius: BMK leidykla. – 680 p., ISBN 978-609-468-145-5.

Japonijos istorija – pirmas specializuotas leidinys lietuvių kalba, pasakojantis apie japonų visuomenės raidą nuo seniausių laikų, šalies valstybingumo etapus, kultūrinę raišką, regioninius savitumus, santykius su kitomis valstybėmis. Daug dėmesio skiriama istorinių įvykių eigai, socialinių reiškinių analizei, politinių permainų genezei, iškilių asmenybių biografijoms, terminų reikšmėms. Aptariami atskirų Japonijos priešistorės ir istorijos laikotarpių bruožai, praeities ir dabarties santykis, tradicijų tęstinumas ir vertybinių orientyrų perimamumas.

Elektroninėje versijoje veikia interaktyvus turinys, sukurtos vidinės nuorodos, – tekste arba rodyklėje spragtelėjus terminą, vietovardį, asmenvardį arba pavadinimą, skaitytojas nukreipiamas į tą eilutę arba knygos vietą, kurioje teikiama išsamesnė informacija apie pasirinktą objektą arba subjektą. Leidinys iliustruotas spalvotais žemėlapiais ir lentelėmis, tarptautinė japoniškų, kiniškų ir korėjietiškų žodžių perraša papildyta lietuviškais tarimais.

Leidinys atvirąja prieiga: <https://drive.google.com/file/d/0B7Qt_8biDGw9R0pEVzZKVEJwQkk/view?usp=sharing>
[įkelta 2016 09 01] PDF bylos apimtis 89 Mb

Spausdintinė knygos versija: užsisakyti šiuo adresu http://www.didysisknygynas.lt/dalia-svambaryte-japonijos-istorija


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos