Ekspedicijos „Indija – Nepalas 2019“ dalyviai lankėsi Delyje

Delis atvykimas int 2602019 m. sausio 21 d. Delyje ekspedicijos „Indija – Nepalas 2019“ dalyviai susitiko su Džavaharlalo Nehru universiteto (Jawaharlal Nehru University) profesore K. B. Usha ir aptarė ekspedicijos veiklos planą.

Tą pačią dieną Vilniaus universiteto studentai ir dėstytojai aplankė Lietuvos Respublikos ambasadą Indijoje, kur susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Juliumi Pranevičiumi bei ambasados darbuotojais. Susitikime vyko diskusijos apie Pietų Azijos studijų plėtrą, buvo pristatyti studentų ekspedicijos tikslai ir programa.

Sausio 23 d. vyko susitikimai Džavaharlalo Nehru universitete. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorius Vytis Vidūnas skaitė paskaitą apie sanskrito ir lietuvių kalbų lingvistines sąsajas, docentas Deimantas Valančiūnas pristatė lietuvišką filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“, buvo rodomos filmo ištraukos, vyko diskusijos.

Sausio 24 d. prasidėjo tarptautinė mokslinė konferencija „India and The Baltic States: Commemorating 150th Birth Anniversary of Mahatma Gandhi“. Penkiose teminėse konferencijos sekcijose įvairiais aspektais buvo pristatomi ir aptariami Indijos ir Baltijos šalių ryšiai. Ekspedicijos dalyviai, penki Azijos studijų programos 4 kurso studentai indologai, pristatė šias temas: M. K. Gandhis ir H. Kallenbachas, Pietų Azijos studijos Lietuvoje, identitetas ir atminties politika Lietuvoje, emigracija Baltijos šalyse ir Lietuvos diasporos pasaulyje, gyvenimas ir studijavimas Indijoje. Konferencijos programa

Po konferencijos ekspedicijos nariai aplankė žymių sufijų mokytojų mauzoliejų Hazrat Nizamuddin rajone.

Sausio 25 d. atsisveikinę su profesore K. B. Usha ir svetingu Džavaharlalo Nehru universitetu, ekspedicijos dalyviai išvyko į Varanasį, vieną seniausių ir švenčiausių Indijos miestų.

Ekspedicija montazas 01 hor