Studentų akademinė ekspedicija „Indija ir Nepalas 2019“

Ekspedicijos dalyviai ATSI2019 m. sausio 19 d. – vasario 2 d. pirmą kartą vyks Vilniaus universiteto studentų organizuojama akademinė ekspedicija „Indija ir Nepalas 2019“.

Kartu su ketvirto kurso Azijos studijų programos indologijos studentais į kelionę išvyksta ir Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojai doc. dr. Deimantas Valančiūnas ir lekt. Vytis Vidūnas. Pagrindinis šios ekspedicijos tikslas – skatinti Lietuvos ir Pietų Azijos šalių akademinį bendradarbiavimą, taip pat populiarinti Pietų Azijos studijas Lietuvoje.

Dviejų savaičių trukmės ekspedicijoje studentai ir dėstytojai skaitys pranešimus „Jaunųjų akademikų konferencijoje“ Jawaharlal Nehru universitete Naujajame Delyje (Indija), taip pat bus rengiamos paskaitos, organizuojami seminarai ir diskusijos Tribhuvano bei Nepal Sanskrit universitetuose Katmandu (Nepalas). Ekspedicijos dalyviai tikisi, kad tokio tipo iniciatyvos užtikrins kultūrinių patirčių mainus, kurie yra būtini tiek Vilniaus universiteto Pietų Azijos studijų programos studentams, tiek Baltijos regiono politiką, istoriją bei kultūrą studijuojantiems studentams Pietų Azijoje.

Ekspedicijos dalyviai dėkoja už paramą Lubov Derczanski Hamied stipendijų fondui, Alessandro Pannone, garbės konsului Rajinder Kumar Chaudhary, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetui, Azijos ir transkultūrinių studijų institutui, VšĮ „Azijos menų centras“, VšĮ „Lietuvos – Indijos forumas“.

Linkime ekspedicijos dalyviams sėkmės!