Azijos studijos atveria kelią į dinamišką ateitį

Evelina Vilcinskaite 2018Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto absolventė Evelina Vilčinskaitė, 2014 metais baigusi Azijos studijų Indologijos specialybę (dabar – Pietų Azijos studijos), pasakoja apie savo studijų pasirinkimo kelią, studijavimo laikotarpį ir dalinasi įžvalgomis apie šios programos aktualumą šiandienos darbo rinkoje.

Daugeliui žmonių neretai kyla klausimas, kodėl stojantieji pasirenka Azijos studijas. Kaip atrodė Tavo studijų pasirinkimo kelias?

Iš pradžių klausimas, kodėl Azijos regionas ir kodėl indologija, gąsdino net mane pačią. Galbūt visa paslaptis slypi iššūkių paieškose? Dažniausiai užsibrėžiu save pačią gąsdinančius tikslus bei ambicijas – Azijos studijos buvo vienas iš jų. Šios studijos buvo ir didžiausias džiaugsmas, ir didžiausias nerimas. Į Azijos ir transkultūrinių studijų institutą mane atvedė smalsumas, iššūkių paieška ir begalinis noras mokytis pažinimo plačiąja prasme. Neslėpsiu – prireikė laiko, kad išmokčiau didžiuotis savo išsilavinimu ir susikurti, o ne susirasti savo vietą visuomenėje. Rinkdamasi universitetą ir studijų kryptį tvirtai žinojau – noriu ne konkrečios specialybės, kuri nubrėžtų aiškius rėmus, o plataus humanitarinio išsilavinimo, kuris suteiktų kūrybinę laisvę ir gilesnį žvilgsnį į pasaulį.

Kokių reakcijų iš aplinkinių sulaukdavai, kai pasidalindavai, ką studijuoji?

Meluočiau sakydama, kad sulaukdavau vien pozityvaus palaikymo. Net Indijoje sutiktas profesorius buvo pasakęs, kad humanitarus galėsime tinkamai vertinti tik tada, kai visas pasaulis bus sotus. Menininkai bei humanitarai daugelio akyse stovi ant to paties laiptelio, nuo kurio į materialiai patogias karjeros aukštumas pakilti yra gana sunku. Tačiau aš net pačiais sunkiausiais momentais nesuabejojau savo pasirinkimu – jis ne tik pasiteisino, bet ir pranoko lūkesčius. Dalinės studijos Indijoje, tarpkultūrinė patirtis, įkvepiančios paskaitos, sutikti žmonės, galimybė realizuoti save, augantis noras pažinti, mokytis iš geriausių ir tobulėti. Ir tai tik labai maža dalis to, ką ir dabar vis dar gaunu savo profesiniame kelyje.

Kaip vertini savo studijų laikotarpį?

Azijos studijos yra tarpdisciplininė studijų programa – nors ji savo dvasia ir idėja yra humanitarinė, bet turi nemažai socialiniams mokslams būdingų metodų. Tad didžiausias privalumas, kad šios studijos suteikia ne siaurą specializaciją, bet platų išsilavinimą – nuo filologijos iki politikos mokslų. Man pačiai visada buvo labai svarbu nuolatos mokytis ir būti šalia profesionalų. To ypač reikėjo dirbant labai siaurame lauke, kur svarbu gauti patarimų, turėti bendruomenės palaikymą. Azijos studijų programa gali didžiuotis turinti geriausius specialistus ne tik šalies mastu, bet ir tarptautiniu lygmeniu. Dėstytojai ir kolegos augino norą pažinti, mokytis bei tobulėti ir man tapo autoritetais. Studijų metu buvo sudarytos puikios sąlygos įsitraukti į veiklas, susijusias su regionu – pradedant kultūrinėmis, baigiant verslo, politikos arba visa apimančios diplomatijos užsiėmimais. Ir tai tik labai maža dalis to, ką studijuodama gavau čia, Vilniaus universitete. Studijų metu vienu iš didžiausių iššūkių ir labiausiai apdovanojančia patirtimi tapo dalinės studijos Indijoje. Akademinius metus praleidau Agroje, Centriniame Hindi institute ir galiu drąsiai teigti, kad šios studijos paklojo tvirtus praktinius pagrindus, o regione įgyta patirtis yra verta kelių knygos tomų. Manau, kad smalsiam ir entuziastingam žmogui Azijos ir transkultūrinių studijų institutas gali pasiūlyti visus instrumentus jo tikslams siekti bei idėjoms įgyvendinti.

Ar studijuodama bakalaure jau turėjai planų ateičiai?

Mano specialybė yra mano išsilavinimas ir įgūdžiai, iš kurių svarbiausi yra imlumas, gebėjimas prisitaikyti ir pajusti dinamiško bei globalaus šiandieninio gyvenimo ritmą. Nuo pirmos mokslo dienos Vilniaus universitete į savo profesinį kelią žvelgiau kaip į kryptingos veiklos augimą.

Šiandien mano kasdienybė yra tarsi nesibaigiantis projektas, kuriame telpa visų pasaulio krypčių dinamika.

Nuotraukoje – Evelina Vilčinskaitė

Facebook: VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas / Vaizdo įrašas


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos