Studijų naujienos

Papildomas motyvacijos vertinimas stojantiesiems į magistrantūros programą

Motyvacijos intPuikios naujienos susidomėjusiesiems Šiuolaikinės Azijos studijomis! Atsižvelgdami į stojančiųjų pageidavimą, organizuojame papildomą motyvacijos vertinimą.

Motyvacinius esė reikia atsiųsti iki 2019 m. birželio 18 d. (imtinai) el. paštu .

Motyvacijos vertinimo pokalbis vyks 2019 m. birželio 19 d. 14 val. Azijos ir transkultūrinių studijų instituto administracijoje (Universiteto g. 5, Vilnius).

Nepamirškite užsiregistruoti VU informacinėje stojančiųjų aptarnavimo sistemoje likus ne mažiau nei 24 valandoms iki motyvacinio pokalbio!

Daugiau apie programą „Šiuolaikinės Azijos studijos“ rasite čia.

Omane žmonės nustebino svetingumu, o sostinė – žaluma

Omane 1 interTurbūt nėra labai daug žmonių Lietuvoje, daug žinančių apie Omaną, kaip ir Omane – žinančių apie Lietuvą. Paklausus, kur yra Omanas, daugelis atsako „kažkur Afrikoje?“, „kažkur Arabijoje?“ Mes, Deimantė Slavinskaitė ir Domantė Dudutytė, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Artimųjų Rytų programos studentės, apie Omaną žinojome kiek daugiau, bet tikrai nepakankamai. Todėl labai nudžiugome, kai buvome dviems mėnesiams pakviestos mokytis arabų kalbos į šią šalį.

Skaityti daugiau: Omane žmonės nustebino svetingumu, o sostinė – žaluma

Motyvacijos vertinimo pokalbis stojantiesiems į magistrantūros programą

AR 160219774Dėmesio stojantiems į Šiuolaikinių Azijos studijų magistrantūros programą!

Motyvacijos vertinimo pokalbis vyks 2019 m. birželio 10 d., 11 val. Azijos ir transkultūrinių studijų instituto administracijoje (Universiteto g. 5, Vilnius). Prašome motyvacinius esė atsiųsti el. paštu ne vėliau kaip 2019 m. birželio 9 d.

Taip pat primename, jog VU informacinėje stojančiųjų aptarnavimo sistemoje reikia užsiregistruoti likus ne mažiau nei 24 val. iki motyvacinio pokalbio.

Priėmimo į antrosios pakopos studijas žingsnius rasite čia.

Baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis

baigiamieji darbai dip2019 m. birželio 3–7 d. nuo 10.00 val. Azijos ir transkultūrinių studijų institute, Hindi kalbos kabinete.

Birželio 3 d. (pirmadienis) – „Šiuolaikinės Azijos studijos“ magistrantūros studijų programos baigiamųjų darbų gynimas

„Azijos studijos“ programos bakalauro baigiamųjų darbų gynimai vyks:

Birželio 4 d. (antradienis) – indologijos ir turkologijos specializacijų
Birželio 5 d. (trečiadienis) – japonologijos specializacijos
Birželio 6 d. (ketvirtadienis) – sinologijos specializacijos
Birželio 7 d. (penktadienis) – sinologijos specializacijos

Baigiamuosius rašto darbus pristatyti ir įkelti į informacinę sistemą reikia ne vėliau nei gegužės 23 d. 18 val. Įkėlę darbą, turėsite atsispausdinti ir pasirašyti garantiją, kuria patvirtinsite, kad darbą parengėte savarankiškai.

Pasirašytą garantiją reikės pristatyti kartu su baigiamuoju darbu (2 įrištos kopijos, abi su vadovo parašu, kuriuo jis patvirtina, jog darbas tinkamas ginti), deklaracijos įrišti kartu nereikia. Sėkmės!

Diplomai bus teikiami Šv. Jonų bažnyčioje: birželio 26 d. nuo 9 val. bakalaurams, birželio 26 d. nuo 12 val. magistrams.

nafta sibire 01 01Maloniai kviečiame į antropologo dr. Stephan Dudeck (Rovaniemi Arctic Center, Finland) viešą paskaitą „Nafta ir žmonės: vietinių gyventojų ir naftos pramonės santykių tyrimas Sibire“ (Oil and the people: research into relationships of indigenous people and oil industry in Siberia). Paskaita vyks 2019 m. gegužės 9 d. 17–19 val. VU Filosofijos fakultete, 201 aud.

Skaityti daugiau: Vieša paskaita „Nafta ir žmonės: vietinių gyventojų ir naftos pramonės santykių tyrimas Sibire“

Dr. Fawwaz Ayoub Hamdan Momani viešos paskaitos

Momani intKviečiame į vizituojančio Yarmouk University (Jordanija) dėstytojo dr. Fawwaz Ayoub Hamdan Momani paskaitas Azijos ir transkultūrinių studijų institute.

Balandžio 29 d., 17 val. (pirmadienis) Hindi. k. kab. Universiteto g. 5

Jordanians’ Perceptions of the Spillovers of the Syrian Refugee Crisis and the Scenarios of Voluntary Repatriation [paskaitos santrauka

Balandžio 30 d., 17 val. (antradienis) Didžioji Konfucijaus aud.,
M. K. Čiurlionio g. 21, II korpusas (VU Geomokslų instituto kiemelyje)

Psychology and Culture [paskaitos santrauka]

Vieša paskaita „Žydų praeities palikimas XX a. Ganoje“

VP Levi intThe lecture will discuss briefly the history of Jews in West Africa and how this history has potentially been transmitted throughout a millennium. The talk will more broadly discuss the historical method and how histories can be informed by both documented and imagined pasts.

Janice R. Levi is a Ph.D. Candidate in History at the University of California, Los Angeles. Her research focuses on the history of Jewish presence in West Africa.

She began her research on this topic in 2009 and has since conducted archival and fieldwork in Ghana, Mali, Senegal, and Morocco.

The lecture will be held in English.

Paskaita vyks 2019 m. balandžio 24 d. 15 val. Azijos ir transkultūrinių studijų institute, Japonų auditorijoje.

Gento universiteto sinologo dr. Mathieu Torck paskaitos

MT intKviečiame dalyvauti Gento universiteto (Belgija) sinologo dr. Mathieu Torck paskaitose 2019 m. balandžio 8–10 dienomis.

Paskaitos vyks anglų kalba.

Pirmadienis, balandžio 8 d. 17 val. J. Kovalevskio aud.
Fernand Braudel’s Méditerranée and the maritime history of East Asia

In this lecture insights will be provided into the way Fernand Braudel’s groundbreaking historical model in the past few decades has been applied to the history of the Indian Ocean World and more specifically also to East Asian maritime history. Furthermore, a practical survey will be given of fields of study which are brought together in a concerted approach allowing for a much more nuanced in-depth analysis of themes in East Asian maritime historical research.

Skaityti daugiau: Gento universiteto sinologo dr. Mathieu Torck paskaitos