Vieša paskaita apie poetą Sohrabą Sepehri ir jo poezijos skaitymai

VP sohrab sepehri int 42019 m. gruodžio 18 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 302 auditorijoje (Universiteto g. 9) vertėja Austėja Merkevičiūtė skaitys paskaitą apie vieną reikšmingiausių XX a. Irano menininkų, subtilų dailininką ir poetą Sohrabą Sepehri (1928–1980).

Dar studijuodamas Teherano universiteto Dailiųjų menų fakultete, Sepehri išleidžia dvi poezijos knygas, kurių pirmoji labai primena persų „naujosios poezijos“ (še’r-e nou) pradininko Nima Jušidžio kūrybą, o antrąja pradeda savojo kelio paiešką. Daugybė kelionių po Aziją, Europą ir Ameriką, litografijos kursas Paryžiaus aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje ir ksilografijos studijos Tokijuje, gilinimasis į Rytų ir Vakarų filosofiją, religijas ir mitologijas, poezijos vertimas iš prancūzų, anglų, japonų kalbų esmingai paveikia Sepehri pasaulėvoką ir kūrybą. Išties unikaliu balsu moderniojoje persų poezijoje Sepehri prabyla autobiografiniais motyvais grindžiamoje poemoje „Vandens žingsnių garsai“ (1965), naująją poetinę kalbą toliau plėtoja poemoje apie mistinę sielos kelionę „Keleivis“ ir rinkinyje „Žalia apimtis“, kurio eilėraščiai plačiausiai žinomi pasaulyje ir dažniausiai verčiami.

Lietuviškąją Sepehri poezijos rinktinę „Mažos mano akimirkos“ sudaro abi poemos ir pastarasis rinkinys, taip pat po kelis eilėraščius iš kitų poeto rinkinių.

Vertėja papasakos apie poeto gyvenimo kelią, jo poetikos ypatumus, apie jo poezijos vertimo keblumus. Klausytojai išgirs Sepehri poeziją, skaitomą originalo kalba (Algimantas Litvinas) ir lietuviškai.


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos