Renginių serija „Rasės pokalbis“

SMC Rases 01 01Šiuolaikinio meno centras 2019 m. lapkričio 21–23 dienomis organizuoja nemokamą kino peržiūrų ir kitų renginių seriją „Rasės pokalbis“, skirtą reflektavimui apie rasės temą Lietuvoje. Renginio tikslas yra kalbėti apie šiandien egzistuojančias rasizmo formas valstybėje žvelgiant iš šiuolaikinės kultūrinės bei akademinės perspektyvos.
Daugiau apie projektą galite sužinoti čia: bit.ly/2QzvHCa.

Lapkričio 21 d. 19 val. vyks naujausio menininkės Gerdos Paliušytės filmo „Nevermore“ peržiūra ir susitikimas su jo kūrėjais. Filme vaizduojami garsaus amerikiečių rašytojo Edgaro Allano Poe kūrybos pėdsakai populiariojoje kultūroje, užfiksuojant skirtingas bendruomenes, personažus ir socialinius jų tarpusavio skirtumus.
Renginio nuoroda „Facebook“ socialiniame tinkle: bit.ly/2O0FYFJ.

Lapkričio 22 d. vyksiančioje menininkų videokūrinių peržiūroje ir vienos iš projekto „Rasės pokalbis“ kuratorių Gerdos Paliušytės moderuojamoje diskusijoje dalyvių tarpe pasirodys ir VU ATSI lektorė dr. Karina Simonson. Diskusijos tema – rasės klausimai ir kultūrinės apropriacijos dilemos Lietuvoje.
Renginio nuoroda „Facebook“ socialiniame tinkle: bit.ly/2Xv0Xnb.

Lapkričio 23 d. dr. Karina Simonson pristatys dokumentinį filmą „Kalbant apie medžius“ („Talking About Trees“, rež. Suhaib Gasmelbari, 2019), kuris Berlinalėje buvo pripažintas geriausiu 2019 m. dokumentiniu filmu. Filme yra pristatomas Sudano kino režisierių siekis atlaisvėjus politiniam klimatui pažadinti šalies kultūrinį gyvenimą bei gyventojų susidomėjimą kinu.
Renginio nuoroda „Facebook“ socialiniame tinkle: bit.ly/2CVZnRZ.