Vieša paskaita „Kaligrafija: nuo tradicijos iki modernizmo“

VP Kinu hieroglifai2019 m. lapkričio 20 d. 18.30 val. kviečiame į Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docentės dr. Loretos Poškaitės paskaitą „Kaligrafija: nuo tradicijos iki modernizmo“. Tai yra antrasis viešų paskaitų ciklo „Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų“ susitikimas.

Žymus kinų kaligrafas Chiang Yee rašė: „Gerų dainų, eilėraščių ir paveikslų nėra daug, tačiau kiekvienas Kinijos istorijos laikotarpis turi nuostabių kaligrafijos kūrinių.”

Paskaitų ciklo tikslas – pristatyti įvairius geriausiai Kinijos kultūros savitumą atstovaujančius menus iš įvairių perspektyvų ir parodyti istorinę jų raidą, o taip pat socialinį, politinį bei filosofinį kontekstą.

Paskaita vyks VU Konfucijaus institute, M. K. Čiurlionio g. 21, II pastate (VU Geomokslų instituto kiemelyje), Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje. Įėjimas laisvas.

Nuotraukoje – Zhang Tongyan kūrinys