Vieša Dr. Honggeng Yuan paskaita „Sąsajos tarp kinų gong’an literatūros ir vakarietiško detektyvo“

VP Kinu literatura2019 m. rugsėjo 17 d. 13 val. kviečiame į viešą Dr. Honggeng Yuan paskaitą apie sąsajas tarp kinų gong’an literatūros ir vakarietiško detektyvo, kuris vyks Vilniaus universiteto Azijos transkultūrų instituto J. Kovalevskio auditorijoje.

Dr. Honggeng Yuan yra Lanzhou universiteto Užsienio kalbų ir literatūros mokyklos profesorius. Tarp jo dėstomų disciplinų yra anglų, amerikiečių literatūra, vertimas iš anglų ir kinų kalbų. Jis yra parašęs daugiau nei 40 straipsnių anglų, amerikiečių bei komparatyvistinės literatūros temomis.

Prof. Yuan nagrinėja detektyvus bei tokias šiuolaikines problemas, kaip, pavyzdžiui, metafiksacija, psichologizuotos beletristikos susiliejimas su detektyvo žanru, modernus teisminis procesas, teismo bylų literatūra, kinų detektyvo atgimimas 1980-aisiais, panopticizmas ir regėjimas detektyvinėje literatūroje.

Prof. Yuan taip pat yra išvertęs į kinų kalbą Henry Miller’io „Tropic of Cancer“ ir D. M. Thomas’o „The White Hotel“.

Lyginamoji kinų teismo bylų literatūros ir Vakarų detektyvų analizė (Dr. Yuan):

Kinų teismo bylų literatūra (gong-an-xiao-shuo) ir vakarietiškas detektyvas pasižymi intriguojančiu siužetu, sutelktu ties mįslių sprendimu. Taip susidaro šių skirtingų žanrų panašumo įspūdis. Tai skatina tariamai pagrįstų lyginamųjų darbų atsiradimą. Prof. Yuan naujai žvelgia į kriminalios literatūros vystymosi istoriją ir skiria ypatingą dėmesį kinų teismo bylų literatūrai. Remdamasis kultūriniu ir literatūriniu kontekstu, kuriame vystėsi abu žanrai, prof. Yuan nagrinės terminologijos, teismo bylų apysakų bei detektyvų raidos klausimus. Taip pat Honggeng Yuan spręs žarnų lyginimo pasiteisinimo problemą bei pasidalins savo įžvalgomis apie žanrų unikalumą ir nesusipratimus, paplitusius šiame tyrimų lauke.

Nagrinėdamas atskirų temų ir moralių detales, prof. Yuan parodys žanrų išskirtinumą, nepaisant tokių panašumų, kaip patraukiantis ir sudėtingas siužetas, intuityvūs ar loginiai mįslių sprendiniai. Prof. Yuan nukreipia mūsų dėmesį į tai, kad šiais laikais detektyvai sparčiai susilieja su kitais žanrais, tarp kurių išskiriama ir išnykusi teismo bylų literatūra.

Renginio organizatorius: Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas