Doc. Deimanto Valančiūno vieša paskaita

Sanskrit Mandala 20192019 m. rugpjūčio 29 d. 17 val. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrų studijų instituto doc. dr. Deimanto Valančiūno vieša paskaita ,,Nuo Bombėjaus iki Bolivudo: populiariojo Indijos kino kultūra ir estetika”.

Populiarusis Indijos kinas dažnai yra tiesiog įvardijamas abstrakčiu terminu „Bolivudas“. Ir nors pats terminas „Bolivudas“ Indijoje buvo pradėtas vartoti tik dešimtajame dešimtmetyje o pats Indijos kinas turi ilgą ir spalvingą istoriją, ilgą laiką populiarusis Indijos kinas buvo ignoruojamas Vakarų kino tyrimuose, kaip neturintis jokios išskirtinės ar meninės vertės. Neretai jis būdavo apibūdinamas tokiais menkinančiais epitetais kaip „blizgantis“, „vulgarus“, „populistinis“, „beskonis“, „per ilgas“ ir panašiai. Tačiau kodėl būtent šis kinas visuomet buvo ir šiandien išlieka pagrindine Indijos kultūrine produkcija?

Šioje paskaitoje pasigilinsime į tai, kas daro populiarųjį Indijos kiną išskirtiniu. Panagrinėsime šio kino estetiką, sąsajas ne tik su Vakarų kinu, bet ir su klasikiniais Indijos menais, religinėmis tradicijomis.

Paskaita vyks VU Azijos ir transkultūrų studijų institute, J. Kovalevskio auditorijoje (Universiteto g. 5, Vilnius).

Įėjimas laisvas. Rekomenduojama registruotis el. paštu:

Renginio afiša Daugiau informacijos: www.facebook.com/thecircleofcreation