Tarptautinė arabų kalbos diena

Arabu k diena 2018Kiekvienais metais gruodžio 18 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė arabų kalbos diena, skirta skatinti arabų kultūros pažinimą bei tarpkultūrinį dialogą tarp skirtingomis kalbomis kalbančių žmonių.

Bendradarbiaujant su iniciatyviomis Lietuvos bei arabų šalių institucijomis, Arabų kultūros forumas jau 2018 m. gruodžio 18 d. praskleis arabų kultūros, kalbos ir literatūros šydą plačiajai visuomenei!

Pasitelkdami praktines, istorines ir menines arabų kalbos raiškos formas bei interaktyvius mokymosi ir pažinimo metodus, kaip dirbtuves, filmus, diskusijas, subursime žingeidžią įvairiausio amžiaus auditoriją, siekiančią pažinti spalvingą arabų regioną.

Renginiuose susipažinsite su iš Artimųjų Rytų į Lietuvą atkeliausiančiais rašytojai ir akademikai, kurie ne tik mokys kaligrafijos gudrybių, skaitys savo poeziją melodinga arabų kalba, bet ir spręs aktualiausias nūdienos arabistikos, literatūrologijos ir regionistikos problemas. Renginio afiša – atsisiųsti

Renginiai bus vykdomi bendradarbiaujant su JAE ambasada Varšuvoje, Omano Sultonato garbės konsulatu Lietuvos Respublikoje, Aleksandrijos biblioteka, Arabic Language Protection Society, LR Užsienio reikalų ministerija, Nacionaline M. Mažvydo biblioteka, Azijos ir transkultūrinių studijų institutu, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Azijos menų centru.

Renginiai vyks 2018 m. gruodžio 18 d. (antradienis) 13.00 – 21.00 val.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius)

Renginio organizatorius

VšĮ „Arabų kultūros forumas“

Išsamią informaciją, programą ir renginių aprašymus rasite Arabų kultūros forumas socialiniame tinkle