Indijos meno festivalis „SurSadhana“ 2018

Indu meno festivalis 2018Lietuvos publikai jau gerai pažįstamas, savo dešimtmečio sukaktį švenčiantis klasikinio Indijos meno festivalis „SurSadhana“ ir šiemet stebins ištikimus klausytojus ir žiūrovus ypač aukšto meistriškumo svečių pasirodymais. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, festivalio tikslas – pristatyti profesionaliausius ir aktualiausius klasikinio indiško šokio ir muzikos atlikėjus pasaulyje žingeidžiam ir išskirtinių estetinių patirčių ieškančiam žiūrovui.

Šių metų festivalio šokio scenoje išvysite net kelių indiško klasikinio šokio stilių bendrarbiavimo rezultatą – šokio spektaklį „Rasa – patyrimo lašai“, kurį specialiai festivalio jubiliejaus proga režisavo ir scenai parengė garsi bharata natyam stiliaus šokėja ir choreografė Rajyashree Ramesh (Indija – Vokietija). Jau daugelį metų Berlyne dirbanti ir kurianti, Rajyashree Ramesh yra viena unikaliausių šiuolaikinių bharata natyam stiliaus atlikėjų ir choreografių, savo kūrybiniuose projektuose naudojanti taip pat ir šiuolaikinio šokio, kovos menų bei jogos judesio praktikas.

Muzikinėje festivalio dalyje klausytojai turės unikalią progą po bene 30-ties metų pertraukos išgirsti gyvai atliekama karnatik muziką. Šią unikalią Pietų Indijos muzikinę tradiciją Lietuvos publikai pristatys žinomas visame pasaulyje karnatik muzikos atlikėjas, vokalistas ir kompozitorius Manickam Yogeshwaran (Šri Lanka – Vokietija). Jam scenoje talkins meistriškai mridangam būgnu grojantis Vidvan V. S. Giridhar (Indija).

Festivalio programoje taip pat: Natya Devi šokio teatras, (Odissi ir Kathak stilių šokis, Lietuva), Irina Kušelevič ir Rajyashree Ramesh šokio akademija (Bharata Natyam stiliaus šokis, Lietuva), Anatolijus Lomonosovas – AnatoAli (sitaras, Lietuva), Agota Zdanavičiūtė (kanklės, vokalas, Lietuva), Adomas Šimkūnas (bansuri fleita, Lietuva), Jūratė Adlytė (tampūra, Lietuva), Olga Lingienė (tampūra, Lietuva).

Festivalio renginys Vilniuje: 2018 m. lapkričio 10 d., šeštadienis, 18.00 val.
Vilniaus universiteto Teatro salė (Universiteto g. 3)

Daugiau informacijos ir visą programą galite rasti – www.sursadhana.lt