Masonai – įsipareigoję Lietuvai ir žmonijai

Renginys LMMBDidžioji dalis Lietuvos laisvųjų mūrininkų – masonų – neatsiejami nuo atkurtos Lietuvos valstybės politikos, mokslo ir kultūros elito. Vien tik tarp dvidešimties Nepriklausomybės Akto signatarų net penki, t. y. 25 proc., visų Tarybos narių ilgiau ar trumpiau buvo Lietuvos laisvieji mūrininkai – masonai.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti diskusijoje apie šią, pasaulinę brolijos principu veikiančią organizaciją, kurios kilmę gaubia daugybė paslapčių.

Renginyje bus pristatoma Vytauto Plečkaičio knyga „Masonai: laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą“, skirta Lietuvos valstybės 100-mečiui, ir Williamo Kirko MacNulty knyga „Laisvoji mūrininkija: simboliai, paslaptys, reikšmė“.

Renginyje dalyvaus knygos „Masonai: laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą“ autorius V. Plečkaitis, W. Kirko MacNulty knygos „Laisvoji mūrininkija: simboliai, paslaptys, reikšmė“ vertėjas Laimantas Jonušys, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Dokumentinių medijų antropologijos katedros profesorius dr. Arvydas Pacevičius, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Indologijos ir budizmo studijų profesorius dr. Audrius Beinorius.

Diskusija vyks 2018 m. rugsėjis 17 d., 17.30 – 19.30 val.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje, Renginių erdvė, III a. (Gedimino pr. 51, Vilnius)
Įėjimas laisvas.