Transkultūrinių studijų seminarai: prof. dr. Audriaus Beinoriaus paskaita

A.Beinorius 2018Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas (VU ATSI) pradeda Transkultūrinių studijų seminarų ciklą, kurio tikslas – Vilniaus universiteto akademinei bendruomenei pristatyti instituto mokslininkų ar užsienio partnerių naujausius, šiuo metu vykdomus tyrimus bei permąstyti neeuropinių kultūrų tyrinėjimų metodologijas bei iššūkius.

Seminarų ciklą pradės ilgamečio buvusio VU Orientalistikos centro direktoriaus, VU ATSI profesoriaus bei vizituojančio Tartu universiteto profesoriaus Audriaus Beinoriaus paskaita

Orientalizmas, postkolonializmas ir religijų studijos

Paskaitoje pirmiausia bus pristatyta klasikinio orientalizmo kritika, atskleidžianti būdus, kuriais Vakarų akademija reprezentavo ir konstravo Indijos religijų sampratą. Tuomet bus siekiama iš pokolonijinio diskurso perspektyvų naujai įvertinti kolonijinės religijotyros nuostatas ir jas formavusius ideologinius, imaginacinius bei galios santykių (M. Foucault) veiksnius.

Kaip kolonializmas prisidėjo prie lokalios religijos sampratos universalizavimo ir prie hinduizmo semitifikavimo, brahmanizavimo bei jo modernizavimo? Kokį vaidmenį pokolonijinėse refleksijose suvaidino poststruktūralinės bei hermeneutinės metodologijos?

Koks vaidmuo šiuose apmąstymuose tenka engiamųjų (subaltern) studijoms (Gayatri Spivak) bei pokolonijinei istoriografijai (G. Prakash, D. Chakrabarty)?

Kiek reikšmingi į pokolonijinę teoriją H. Bhabos įdiegti konceptai: ambivalentiškumas, hibridiškumas, mimikrija ir kt. Kaip pokolonijinis virsmas pakeitė įprastą religingumo sampratą?

Galiausiai – ar kolonijinis mąstymas ir ideologinės projekcijos – tėra istorinė praeitis?

Kviečiame Vilniaus universiteto mokslininkus ir studentus į paskaitą jau šį ketvirtadienį, 2018 m. vasario 22 d., 15 val.,
VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto A. Binderio auditorijoje.

Renginio afiša