Renginiai

Filmo „Saldus requiem“ pristatymas

VV filmo pristatymas2019 m. gruodžio 10 d. 19 val. filmo „Saldus requiem“ (The Sweet Requiem, rež. Ritu Sarin, Tenzing Sonam) pristatymas. Filmas sukurtas pagal tikrą istoriją, kai 2006 m. vienoje iš Himalajų perėjų kinų pasieniečiai nušovė keletą tibetiečių. Šią tragediją nufilmavo tuo metu ten buvę alpinistai iš Rumunijos. Seansą pristatys VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bei Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojas ir  dr. Konstantinas Andrijauskas.

Skaityti daugiau: Filmo „Saldus requiem“ pristatymas

Sakralūs pasaulio tekstai: Avestos biografija

VP FravashiLietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas žiemą pradėtas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija" – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-tojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

2019 m. gruodžio 19 d. 18 val. kviečiame į paskutinį, dvidešimtąjį ciklo susitikimą, kuriame Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto iranistikos ir islamo studijų lektorius Algimantas Litvinas pristatys vienos seniausių pasaulio religijos, zoroastrizmo šventraštį – Avestą (ﺖﺸﺗﺭﺯ).

Skaityti daugiau: Sakralūs pasaulio tekstai: Avestos biografija

Vieša paskaita apie poetą Sohrabą Sepehri ir jo poezijos skaitymai

VP sohrab sepehri int 42019 m. gruodžio 18 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 302 auditorijoje (Universiteto g. 9) vertėja Austėja Merkevičiūtė skaitys paskaitą apie vieną reikšmingiausių XX a. Irano menininkų, subtilų dailininką ir poetą Sohrabą Sepehri (1928–1980).

Dar studijuodamas Teherano universiteto Dailiųjų menų fakultete, Sepehri išleidžia dvi poezijos knygas, kurių pirmoji labai primena persų „naujosios poezijos“ (še’r-e nou) pradininko Nima Jušidžio kūrybą, o antrąja pradeda savojo kelio paiešką. Daugybė kelionių po Aziją, Europą ir Ameriką, litografijos kursas Paryžiaus aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje ir ksilografijos studijos Tokijuje, gilinimasis į Rytų ir Vakarų filosofiją, religijas ir mitologijas, poezijos vertimas iš prancūzų, anglų, japonų kalbų esmingai paveikia Sepehri pasaulėvoką ir kūrybą. Išties unikaliu balsu moderniojoje persų poezijoje Sepehri prabyla autobiografiniais motyvais grindžiamoje poemoje „Vandens žingsnių garsai“ (1965), naująją poetinę kalbą toliau plėtoja poemoje apie mistinę sielos kelionę „Keleivis“ ir rinkinyje „Žalia apimtis“, kurio eilėraščiai plačiausiai žinomi pasaulyje ir dažniausiai verčiami.

Skaityti daugiau: Vieša paskaita apie poetą Sohrabą Sepehri ir jo poezijos skaitymai

Vieša paskaita „Religija ir neliečiamybė“

VP Religija ir nelieciamybeLietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į atviras paskaitas Nacionalinėje bibliotekoje. Jose pristatomi draugijos narių atlikti naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo tyrimai. Paskaitų ciklas „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ vyksta nuo kovo mėnesio. Paskaitose aptariamos šios bendros temos: religinių tyrimų istoriniai ir dabarties aspektai, religija tradicionalizmo ir modernybės kontekste, individuali religinė patirtis ir ideologinis jos konceptualizavimas, religija ir etninė tapatybė, religija ir alternatyvūs sociokultūriniai projektai.

Skaityti daugiau: Vieša paskaita „Religija ir neliečiamybė“

Renginių serija „Rasės pokalbis“

SMC Rases 01 01Šiuolaikinio meno centras 2019 m. lapkričio 21–23 dienomis organizuoja nemokamą kino peržiūrų ir kitų renginių seriją „Rasės pokalbis“, skirtą reflektavimui apie rasės temą Lietuvoje. Renginio tikslas yra kalbėti apie šiandien egzistuojančias rasizmo formas valstybėje žvelgiant iš šiuolaikinės kultūrinės bei akademinės perspektyvos.
Daugiau apie projektą galite sužinoti čia: bit.ly/2QzvHCa.

Skaityti daugiau: Renginių serija „Rasės pokalbis“

Vieša paskaita „Kaligrafija: nuo tradicijos iki modernizmo“

VP Kinu hieroglifai2019 m. lapkričio 20 d. 18.30 val. kviečiame į Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docentės dr. Loretos Poškaitės paskaitą „Kaligrafija: nuo tradicijos iki modernizmo“. Tai yra antrasis viešų paskaitų ciklo „Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų“ susitikimas. 

Žymus kinų kaligrafas Chiang Yee rašė: „Gerų dainų, eilėraščių ir paveikslų nėra daug, tačiau kiekvienas Kinijos istorijos laikotarpis turi nuostabių kaligrafijos kūrinių.”

Paskaitų ciklo tikslas – pristatyti įvairius geriausiai Kinijos kultūros savitumą atstovaujančius menus iš įvairių perspektyvų ir parodyti istorinę jų raidą, o taip pat socialinį, politinį bei filosofinį kontekstą.

Skaityti daugiau: Vieša paskaita „Kaligrafija: nuo tradicijos iki modernizmo“

Vieša paskaita „Kinų meno ypatumai ir jo recepcija Vakaruose“

Ciklas kinu menas2019 m.  lapkričio 6 d. kviečiame į VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docentės Loretos Poškaitės viešą paskaitą „Kinų meno ypatumai ir jo recepcija Vakaruose“. Paskaitoje bus aptariama kinų meno žanrinio skirstymo ypatumai ir svarbiausią įtaką darę veiksniai, kinų požiūris į meną nuo seniausių laikų iki šių dienų, kinų meno istorijos periodizavimo problemos. Renginio afiša

2019–2020 m. VU Konfucijaus instituto ir VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docentės Loretos Poškaitės  organizuojamas viešų paskaitų ciklas „Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų atskleis pagrindinius kinų meno skirtumus nuo Vakarų meno tradicijų.

Skaityti daugiau: Vieša paskaita „Kinų meno ypatumai ir jo recepcija Vakaruose“

Klasikinių Indijos menų festivalis „SurSadhana 2019“

FB event 1920x1080 20192019 m. lapkričio 9 d. 18 val. XI-asis tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana 2019“ tradiciškai kviečia praskaidrinti rudeniškas nuotaikas ir pasinerti į slėpiningą Indijos garsų ir judesių pasaulį. Festivalio scenoje šiais metais susitiks ir susipins meistrystė ir tradicija, naujų formų paieška ir kultūras siejanti kūrybinė raiška. Renginio afiša

Renginys vyks Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Skaityti daugiau: Klasikinių Indijos menų festivalis „SurSadhana 2019“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos