Upių sanskritas'19

Upiu sanskritas 2019

नदीसंस्कृतम्
Vandens žygis su sanskrito skaitiniais

2019 m. birželio 29 d. Ketvirtoji sesija.

Tikslai:
Suburti draugėn skaitančius, kažkada skaičiusius arba ketinančius skaityti sanskrito tekstus.
Perskaityti ir aptarti iš anksto pasiūlytus sanskrito tekstus.
Pakeliauti nuostabiąja Nerimi ir susipažinti su jos slėpiniais.
Susipažinti ir susidraugauti.

Pirminės sanskrito žinios pageidautinos, tačiau nėra būtinos. Geriau sanskritą išmanantys žygio dalyviai padės mažiau pažengusiems bendražygiams.

Irklavimo įgūdžiai praverčia, bet nėra būtini – pagelbės bendražygiai.

Žygis vyks žemyn Nerimi nuo Vilniaus.
• išplaukimas – birželio 29 d. (šeštadienį) 10.00 prie pėsčiųjų tilto į Vingio parką Žvėryne, Vilniuje;
• numatoma žygio pabaiga – liepos 2 d. (antradienio) popietė Gegužinėje, Kaišiadorių raj.;
• nakties stovyklavietės ir skaitinių vietos (suderintos su Neries regioniniu parku):
birželio 29, šeštadienis – stovyklavietė prie Karmazinų pilkapyno
www.google.lt 54.807299, 24.965898
birželio 30, sekmadienis - dešinysis krantas prie Bielazariškių kaimo
www.google.lt 54.817966, 24.885599
liepos 1, pirmadienis – vakarosime ir nakvosime draugų ir rėmėjų sodyboje prie Čiobiškio. Ketinantiems atvykti tiksli vieta bus nurodyta asmeniniu laišku (PM).
Sanskrito skaitiniai, kaip visuomet, vyks sustojimo vietose nuo 19 iki 21 val. Jei kas ketintų atvykti tik į skaitinius ir pavakarojimą, prašau informuoti PM – paderinsime atvykimo detales. Be to, gali būti žmonių, kurie norėtų vykti kartu.

Šiemet skaitinius skirsime vedų dievui Varunai. Skaitysime Rigvedą ir Atharvavedą. Tekstai jau paskelbti FB grupėje „Upių sanskritas“, ketinantys dalyvauti bus į ją pakviesti.

Prašau ketinančius dalyvauti žygyje parašyti apie tai asmeniškai nurodytu el. paštu arba į PM Facebook tinkle.

Kai bus aiškus dalyvių skaičius, spręsime apie plaukimo priemones. Būtų gerai, jei rašydami pirmąjį laišką, parašytumėt, ar jums reikia plaukimo priemonės.

Žygio dalyviai pasirūpina individualiomis keliavimo gamtoje priemonėmis (palapinės, miegmaišiai ir t.t.).
Rytais ir vakarais bandysime virti bendrą maistą (košės, sriubos). Sausi užkandžiai galėtų būti pasiimti individualiai ir pasiūlyti bendram stalui.
Žygio finansines išlaidas sudarytų baidarių nuoma (jei jos reikėtų) ir bendro maisto pirkimas.

Organizatoriai:
Žygiui vadovaus ir sanskrito skaitinius moderuos
Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto (ATSI) lektorius Vytis Vidūnas.
Jam talkins VU ATSI indologijos specialybės studentai ir absolventai.

Žygį remia:
Neries regioninis parkas http://neriesparkas.lt/