Doc. dr. Rasa Pranskevičiūtė-Amoson lankėsi Koimbros universitete

Rasa paskaitoje2019 m. balandžio 8–12 d. VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto (VU ATSI) docentė dr. Rasa Pranskevičiūtė-Amoson lankėsi Koimbros universiteto (Portugalija) Istorijos, Europos studijų, archeologijos ir menų katedroje pagal Erasmus+ dėstytojų mainų programą. Vizito metu dr. Rasa Pranskevičiūtė-Amoson Istorijos teorijos ir istoriografijos, Šiuolaikinės istorijos, Religijų istorijos, Migracijų ir daugiakultūriškumo Europoje kursų studentams skaitė paskaitas religinių mažumų padėties komunistinėse visuomenėse, darbo su KGB archyvais, gamtinio dvasingumo ir aplinkosauginio komunitarizmo, alternatyvių dvasingumo judėjimų šiuolaikinėse visuomenėse tematikomis. VU ATSI mokslininkė dėstymo vizito metu taip pat susitiko su katedros dėstytojais ir mokslininkais.

Susitikimo metu inicijuotas Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto ir Koimbros universiteto Menų ir humanitarinių mokslų fakulteto bendradarbiavimo galimybių aptarimas vystyti ir įgyvendinti bendrus tyrimų projektus bei žinių perdavimą, mokslinius renginius ir publikacijas, studijų kursus ir programas, studentų, fakultetų darbuotojų ir tyrėjų mobilumą, taip pat tarpusavyje keistis aktualia informacija, edukaciniais šaltiniais bei publikacijomis.

Koimbros universitetas įsteigtas 1290 m. yra seniausias universitetas Portugalijoje ir vienas iš seniausių universitetų Europoje.