Vieša paskaita „Philosophia perennis: apie budizmą, vaizduotę ir filosofijos transkultūriškumą“

A.B. paskaita vdu int2019 m. gegužės 17 d. 15 val. VDU Academia cum laude kviečia į paskutinę šių mokslo metų viešąją paskaitą „Philosophia perennis: apie budizmą, vaizduotę ir filosofijos transkultūriškumą“, kurią skaitys Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto prof. Audrius Beinorius.

Vakarų vaizduotėje egzistavo ir egzistuoja daug skirtingų budizmų, nors visi jie išaugo iš to paties imaginacinio konteksto. Paskaitoje pažvelgsime į budizmo percepcijos Vakaruose raidą ir bandysime atsakyti, kodėl Vakarų mąstytojų reprezentuojamas budizmas daugiau mums pasako apie jų pačių mąstymą ir konkrečias metodologines nuostatas nei apie patį budizmą.

Kodėl budizmo percepcija Vakaruose didele dalimi buvo ir tebėra nuspalvinta fantazijų, fobijų ir ideologinių projekcijų? Ar įmanomas tuomet prasmingesnis intelektinis Vakarų dialogas su Indija, ir koks vaidmuo tenka apskritai Azijos tyrimams? Kokią reikšmę įgauna filosofijos transkultūriškumo samprata?

Svečias nuo 1996 m. dirba Vilniaus universitete, yra hinduizmo ir budizmo studijų profesorius. 2004-2014 m. buvo VU Orientalistikos centro direktorius, 2010–2017 m. VU Konfucijaus instituto direktorius. Nuo 2018 – Tartu universiteto Religijos ir teologijos fakulteto Azijos religijų profesorius. Mokslininkas stažavosi ir mokslinius tyrimus vykdė Indijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Nyderlanduose ir kt. šalyse.