Paskaita „Hodu: žydų bendruomenės Indijoje pėdsakais"

BA zydu bendruomene indijoje2019 m. gegužės 3 d. 17.30 val. maloniai kviečiame į Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto prof. Audriaus Beinoriaus paskaitą.

„Izraelis yra mano širdyje, tačiau Indija – mano kraujas. Aš labiau jaučiu savo indiškumą, nei įsisąmoninu savo žydiškumą" – Indijos žydų bendruomenės pirmininkas, Naujojo Delhio rabinas Ezekielas Isaakas Malekaras.

Žydai yra viena mažiausių Indijos etininių ir religinių bendruomenių, tačiau kurios istorija šioje šalyje siekia daugiau nei du tūkstančius metų. Paskaitoje bus apžvelgiama skirtingų žydų bendruomenių istorija Indijoje, analizuojamas indų diskursas apie žydus kolonijiniu ir nepriklausomybės laikotarpiu.

Remiantis Indijos religinių reformatorių ir išsivadavimo sąjūdžio lyderių tekstais bei žydų bendruomenių Indijoje šaltiniais, taip pat archyvine fotografija bus siekiama atsakyti į šiuos klausimus:

• Kaip jautėsi žydai Indijoje, ar vyko jų asimiliavimas ir kokia buvo žydų „kitoniškumo“ Indijoje samprata?

• Kaip europinė antisemitizmo retorika įtakojo žydų vertinimą Indijoje?

• Kokia buvo indų reakcija į sionistinę ideologiją?

• Ar tikrai unikaliausias Indijos žydų istorijos ypatumas - jokios diskriminacijos iš religinės hindų pusės nebuvimas?

Indiškoji žydų reprezentacija bus kontekstualizuojama platesniame Indijos kultūrinės, politinės ir religinės istorijos kontekste.

Paskaitos vaizdo įrašas

Renginys vyks Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, Gedimino pr. 24, Vilnius.


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos