Paskaita „Atsparūs tinklai: Mianmaro karenų teisinis nesaugumas ir sieną peržengianti pilietybė“

Indre Balcaite in 1aPolitologė dr. Indrė Balčaitė pranešime svarstys nesaugaus teisinio statuso ir sieną peržengiančios pilietybės santykį, remiantis Audrey Macklin (2007) kritine teisine antropologija. Karenų etninės mažumos iš Mianmaro (Birmos) Tailande atvejis parodys, jog teisinis nesaugumas (angl. legal precarity) nėra tiesiog pilietybės priešingybė. Abipus Mianmaro-Tailando sienos besirutuliojančios žmonių gyvenimo istorijos, surinktos etnografinio tyrimo metu tarp 2012 ir 2016 m., leidžia kritiškai įvertinti politines ir teisines „migranto“, „pabėgėlio“ ir „piliečio“ sąvokas. Asmeninių patirčių fone šių sąvokų ribos išblanksta. Pranešimas pademonstruos, kad netvirtas karenų teisinis statusas Tailande (ir net faktinis jokios pilietybės neturėjimas) suderinamas su dviguba pilietybe – teisiškai neįmanoma, bet Mianmaro ir Tailando pasienyje gana populiaria. Nors trijų karenų grupių Tailande – Tailando karenų bei pabėgėlių ir ekonominių migrantų iš Mianmaro – teisinė padėtis skiriasi, iš tiesų jos tarpusavyje susijusios. Karenų socialiniai tinklai suteikia jiems atsparumo ir leidžia laikui bėgant pagerinti savo teisinį statusą, netgi įgyjant pilietybę, nepaisant griežto teisinio jos reguliavimo.

Dr. Indrė Balčaitė įgijusi politikos mokslų bakalaurą Vilniaus universitete studijavo Nottingham universiteto (Jungtinė Karalystė) politinės teorijos magistrantūroje. Įvykdžiusi etnografinį tyrimą apie karenų etninės mažumos migraciją ir transnacionalizmą Tailande ir Mianmare (Birmoje), 2016 m. įgijo SOAS Londono universiteto (anksčiau: Orientalistikos ir Azijos studijų mokykla) daktarės laipsnį. 2015-2017 m. dėstė ir atliko podoktorantūros stažuotę Centrinės Europos universitete. Lietuvoje daugiausia yra dirbusi viešojo administravimo ir politikos analizės srityje. Šiuo metu gyvena Londone ir yra nepriklausoma tyrėja.
Paskaita vyks 2018 m. gruodžio 13 d. 15 val. VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute, J. Kovalevskio auditorijoje (Universiteto g. 5, Vilnius).