Antropologinis lauko tyrimas Mianmare bei konferencija Tailande

Justinas Stankus int2018 m. liepos – rugpjūčio mėn. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto doktorantas Justinas Stankus (vadovas VU antropologas doc. dr. Donatas Brandišauskas) atliks antropologinį lauko tyrimą Mianmare, taip pat skaitys mokslinį pranešimą tarptautinėje mokslinėje konferencijoje Bankoke, Tailande.

Pagrindinis šio lauko tyrimo tikslas – iš arti ir savalaikiai susipažinti su naujos aukštosios mokyklos steigimu atokiame Shan provincijos regione (atvejo analizė). Artimai bendraujant su projekto autoriais bei būsimais studentais, taikant aplinkos stebėjimo bei interviu metodus, pavyks geriau suprasti motyvus ir prasmę. Vėliau šį atvejį bus lengviau kontekstualizuoti Mianmaro politiniame procese, kur tam tikros įtakos grupės konkuruoja su centrine valdžia dėl legitimacijos regionuose. Tuo tarpu visas doktorantūros tyrimas padės empiriniu keliu pasiekti unikalias įžvalgas apie suvereno valdžios sandarą ir legitimaciją kaip pastovų derybinį procesą, t.y. padės permąstyti sąvokas, kurios Lietuvoje yra uždominuotos pozityvistinės tradicijos, ignoruojant politinės ir teisinės antropologijos mokslinį kapitalą.

Minėtą konferenciją kas ketverius metus organizuoja JAV Šiaurės Ilinojaus universitetas (Northern Illinois University). Tai vienas iš didžiausių mokslinių renginių Mianmaro studijų temomis. Justino Stankaus teigimu, „tai puiki proga man prisidėti prie šio augančio tyrimų lauko; be to, džiaugiuosi galėdamas konferencijoje pažymėti – Vilniaus universitetas taip pat plėtoja Pietryčių Azijos transkultūrinius tyrimus, Vilniaus universitetas yra atvira ir globali švietimo įstaiga".

Dalyvavimą konferencijoje remia VU Filosofijos fakultetas ir VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas. Lauko tyrimą remia Gento universiteto Politikos mokslų fakultetas. Justinas Stankus vykdo jungtinę Vilniaus universiteto bei Gento universiteto doktorantūros programą.