Tarptautinis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“

kinu kalbos tiltas 2018 atsk3„Kinų kalbos tiltas” – tai didžiulis tarptautinis kinų kalbos konkursas, kurį organizuoja Konfucijaus institutų būstinė (Hanban). Šis nuo 2002 m. jau šešiolika kartų Kinijoje vykęs konkursas į finalinius etapus sukvietė daugiau nei 1500 studentų iš daugiau nei 90-ies pasaulio šalių. Tuo tarpu atrankos etapuose savo šalyse dalyvavo apie 400 000 studentų. Šis konkursas suteikia puikią galimybę kinų kalbos studentams parodyti savo kinų kalbos ir kinų kultūros žinias.

2018 m. gegužės 12 d. ketvirtąjį kartą kinų kalbos ir kultūros studentus suburiantis konkursas „Kinų kalbos tiltas“ šiais metais tampa itin svarbus ir gimnazijų, kuriose vyksta kinų kalbos pamokos, mokiniams.

Pirmąjį kartą konkurse varžytis galės kinų kalbos pagrindus įgiję gimnazistai iš VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Užupio gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Kauno KTU inžinerijos licėjaus. Šios gimnazijos jau kelerius metus bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu, o jose dirba mokytojai savanoriai iš Kinijos.

9.30 val. prasidės pirmasis gimnazistų konkursas, o 12.20 val. numatoma kinų kalbos ir kultūros studentų konkurso pradžia.

Konkurso metu vertinamos kinų kalbos žinios, žinios apie Kiniją ir su kinų kultūra susiję talentai – dalyviai kalba pasirinkta tema, atsakinėja į klausimus, o paskutinėje konkurso dalyje dainuoja kiniškas dainas, skaito poeziją, demonstruoja kinų kaligrafijos įgūdžius ir pan. Atrankos etapo nugalėtojas keliauja į Kiniją dalyvauti liepos mėnesį vykstančiuose pusfinaliuose ir finale, o antrosios vietos laimėtojas vyksta stebėti konkurso ir dalyvauti „Kinų kalbos tilto“ vasaros stovykloje.

Pirmasis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“ Lietuvoje surengtas prieš trejus metus, o Lietuvą atstovavo jau šeši Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai.

Šiais metais konkursas Lietuvoje vyks gegužės 12-ąją dieną (nuo 9.30 val. varžysis gimnazistai, o nuo 12.20 val. studentai), Vilniaus universitete, VU Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorijoje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas maloniai kviečia visus norinčius atvykti stebėti konkurso!

VU Konfucijaus institutas įsteigtas 2010 m. lapkričio 26 d., jo įkūrimą parėmė Vilniaus universitetas bei Kinijos LR Švietimo ministerijos padalinys (Hanban). Konfucijaus institutas buvo steigiamas bendradarbiaujant su Liaoning universitetu (Shenyangas, Kinijos LR).

Pagrindiniai Konfucijaus instituto veiklos tikslai yra su Kinija susijusių mokslinių tyrimų ir studijų skatinimas bei plėtojimas, taip pat akademinių bei kultūrinių renginių organizavimas.

Renginio afiša: Gimnazistams  Studentams

Daugiau informacijos: Vilma Šniukštaitė, Konfucijaus instituto direktorė