Darbo tarybos rinkimai Vilniaus universitete

Darbo taryba TV 02 interDarbo tarybos pagrindinė funkcija – atstovauti darbuotojus darbdaviui priimant su darbo santykiais susijusius sprendimus bei skatinti abiejų darbo santykių šalių reguliarų (bent kartą per metus) informavimą ir tarpusavio konsultavimąsi šiais pagrindiniais klausimais:
• bendriniai einamųjų metų darbdavio planuojami pokyčiai, susiję su darbuotojų darbo sąlygų pasikeitimais;
• su personalu susiję vietiniai norminiai teisės aktai;
• grupės darbuotojų atleidimo atvejai;
• verslo ar jo dalies perdavimo atvejai.

Įgyvendinant naująjį Lietuvos Respublikos darbo kodeksą Vilniaus universitete skelbiami rinkimai į darbo tarybą. Ją sudarys 11 narių, renkamų 3 metų kadencijai. Dalyvavimas darbo tarybos veikloje yra savanoriškas, darbo tarybos nariu gali būti išrinktas tik to pats pageidaujantis asmuo, jei darbuotojai visuotinio balsavimo metu pareiškia jam pasitikėjimą ir išrenka jį į darbo tarybą. Darbo tarybos nario funkcijos gali būti atliekamos darbo metu, šiai veiklai skiriama 60 darbo valandų per metus paliekant darbuotojo įprastą darbo užmokestį. Dalyvavimas darbo tarybos veikloje nėra papildomai apmokamas.

Kandidatų sąrašas

2018 m. vasario 26-28 dienomis vykę rinkimai į darbo tarybą Vilniaus universitete pripažinti neįvykusiais dėl per mažo rinkėjų aktyvumo.
Centrinė rinkimų komisija informuoja, kad rinkimuose dalyvavo 1881 iš 4547 (41,37 proc.) rinkėjo teisę turėjusių Vilniaus universiteto darbuotojų. Remiantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatomis, darbo tarybos rinkimai laikomi įvykusiais tik tada, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių darbuotojų. Rinkimų rezultatai https://www.vu.lt/rinkimai/rinkimu-rezultatai

Pakartotiniai darbo tarybos rinkimai Vilniaus universitete vyks 2018 m. kovo 7–8 dienomis, 9:00 – 16:30 val. Kiekvienas savo balsavimo vietą galite pasitikrinti skiltyje „Balsavimo vieta“.

Rinkimuose dalyvaujantys darbuotojai turės 11 balsų (tiek narių yra renkamoje darbo taryboje). Kiekvienas rinkėjas galės balsuoti už: 10 kandidatų iš bendrojo sąrašo; 1 kandidatą iš specialaus jungtinio profesinių sąjungų keliamų kandidatų sąrašo.

Remiantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatomis, skaičiuojant balsus negaliojančiais bus laikomi tie biuleteniai, kuriuose pažymėta daugiau kandidatų, negu nustatytas renkamos darbo tarybos narių skaičius, arba kuriuose neįmanoma nustatyti rinkėjo valios.

Laimėtojais bus pripažinti tie kandidatai, kurie surinks daugiausiai balsų kiekviename sąraše (tiek bendrame, tiek profesinių sąjungų keliamų kandidatų sąraše).

Balsavimo biuletenį kiekvienas rinkėjas gaus balsavimo vietoje. Pasirašant prašome su savimi turėti darbo pažymėjimą arba asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Ne Vilniuje ir ne Kaune dirbantiems rinkėjo teises turintiems darbuotojams bus galimybė iš anksto balsuoti paštu.