Japonijos premjero žmonos Akie Abe viešnagė Vilniaus universitete

Akie Abe VU2018 m. sausio 13 d. Japonijos premjero Shinzo Abe žmona Akie Abe, lydima Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmonos Michiko Shigeeda ir Japonijos ambasados atstovų, viešėjo Vilniaus universitete.

Svečius sutiko Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Artūras Žukauskas, bibliotekos direktorė Irena Krivienė, VU Orientalistikos centro vadovas dr. Vytis Silius, šio centro dėstytojai ir studentai.

Ponia Akie Abe paliko įrašą svečių knygoje, stebėjo kendo klubo narių pasirodymą, apžiūrėjo istorinę P. Smuglevičiaus salę ir universiteto bibliotekoje saugomus senuosius Japonijos žemėlapius.

Vėliau sekė susitikimas ir pokalbis su VU Orientalistikos centro japonologijos studijų studentais ir alumnais, skambėjo japoniškos poezijos eilės, vyko cosplay pasirodymas. Studentės viešnios japoniškai teiravosi apie premjero žmonos kasdienybę, laisvalaikio pomėgius, smalsavo, kokį įspūdį paliko Lietuva, taip pat domėjosi, kokių savybių merginoms reikia norint tapti visuomenės lyderėmis.

Viešnia padovanojo knygų japonų kalba ir universiteto atstovams, plėtojantiems japonologijos mokslą ir studijas Lietuvoje, palinkėjo kuo geriausios kloties: „Svarbiausia gyvenime yra bičiulystė ir tvirti partneriai. Tuomet viskas stoja į savo vietas, ir būna daug lengviau sulaukti sėkmės.“

Akie Abe EK 01109

Edgaro Kurausko nuotraukos, 2018