Indijos mokslininkė įsteigė stipendiją Pietų Azijos studijų studentams

Indijos sutartis pasirasymasIndijoje gyvenanti socialinių mokslų daktarė Sara Ahmed ir Vilniaus universitetas 2017 m. liepos 11 d. pasirašė sutartį, kuria įsteigta Lubov Derczanski Hamied vardinė stipendija. Ši stipendija bus skiriama Vilniaus universiteto Orientalistikos centre studijuojantiems studentams, kurie sieks dalį studijų praleisti Indijoje studijuodami pasirinktame universitete, atlikdami praktiką ar mokslinius tyrimus.

„Geriausias būdas pažinti kultūrą plačiąja prasme yra būti joje, tad bet kuriam Azijos ar Artimųjų Rytų studijų studentui labai svarbu nuvykti į studijuojamą regioną ir ten pritaikyti studijų metu įgytas žinias.

Gilesnis ir artimesnis kultūros pažinimas leidžia geriau ją tirti, lyginti su kitomis, o visų svarbiausia – pamatyti, kaip labai ji susijusi su mums jau gerai pažįstamomis kultūromis. Praėjo tas laikas, kai galėjome kalbėti apie Europą be Azijos ir Aziją be Europos. Moderniame pasaulyje kultūros persipina ir turime ieškoti nebe ryšių tarp jų, bet konstruktų, kurie yra virš jų – būtent tam daugiausiai dėmesio skiriama transkultūriniuose tyrimuose, kuriuos plėtojame Orientalistikos centre“, – teigė Centro direktorius dr. Vytis Silius

Hamied šeima tikisi, jog ši stipendija paskatins ir sudarys sąlygas Orientalistikos centro studentams pažinti turtingas ir įvairias Indijos kalbos, istorijos, meno ir kultūros tradicijas. S. Ahmed šią stipendiją įsteigė savo močiutės Lubov Derczanski Hamied, gimusios Vilniuje 1903 m., garbei. Kilusi iš rabinų šeimos, L. Derczanski Hamied mokėjo lietuvių, lenkų, vokiečių, rusų, jidiš bei hebrajų kalbas. Studijuodama Berlyne 1925 m. ji susipažino su savo vyru Khwaja Abdul Hamied, kuris vėliau tapo vienos didžiausių Indijos farmacinės kompanijos CIPLA įkūrėju.

Indijos sutartis su sveciaisGyvendama Indijoje L. Derczanski Hamied liko ištikima iš Europos atsivežtoms tradicijoms, ypač susijusioms su maistu ir drabužiais, tačiau ši šalis tapo jos namais: ji išmoko hindi bei anglų kalbas ir įsiliejo į gyvenimą ją nepaprastai pamilusioje musulmonų šeimoje. L. Derzanski Hamied nuomonė buvo girdima ir jos vyro draugų bei svarbių vietos ir užsienio partnerių rate, kuriame ji buvo visos Khwaja Abdul Hamied karjeros laikotarpiu.

L. Derczanski Hamied vardinė stipendija bus skiriama vieną kartą per metus iki 2022 metų. Į ją pretenduoti galės ne žemesnio nei antro kurso Azijos studijų (indologijos) ir Pietų Azijos studijų programos studentai bei kiti Vilniaus universiteto Orientalistikos centro studentai, jeigu jų studijų, praktikos ar tyrimų tikslų įgyvendinimui bus reikalingas išvykimas į Indiją. Pirmasis konkursas stipendijai gauti numatomas 2017/2018 mokslo metų rudens semestre. 


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos